Jacek Sasin otrzymał nagrodę za przyczynienie się do rozwoju gospodarczego

Jacek Sasin otrzymał nagrodę

Jacek Sasin otrzymał nagrodę „Polskiego Kompasu 2020”. Jak informuje Fratria, nagroda ta jest dedykowana osobom i firmom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki. Podczas odbioru nagrody, Sasin pochwalił działania rządu odnosząc się również do walki z koronawirusem. 

.

Jacek Sasin otrzymał nagrodę „Polskiego Kompasu 2020” za przyczynienie się do rozwoju gospodarczego

Wydawnictwo Fratria tworzące serwis wPolityce.pl przyznało nagrody „Polskiego Kompasu 2020”. Uroczystość ta została połączona z wydaniem rocznika „Polski Kompas” skupiającego się na tematyce ekonomicznej. Okazuje się, że to właśnie Jacek Sasin został laureatem nagrody. Został odznaczony za:

udowodnienie, że patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań, których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo kraju i obywateli, a także rozsądne łączenie w polityce antycovidowej zachowania bezpieczeństwa pracownikówi utrzymania gospodarki.
Podczas gali wręczania nagród głos zabrał Michał Karnowski, dziennikarz oraz publicysta. Pochwalił on Sasina za trafne prognozowanie wyzwań oraz udowodnienie, jak wielkie znaczenie oraz możliwość niesienia pomocy ma Skarb Państwa.

ZOBACZ TAKŻE: POWSTANIE „STRAŻ NARODOWA” – JEDNYM Z GŁÓWNYCH CELÓW JEST OCHRONA KOŚCIOŁÓW

Podczas odbioru nagrody Jacek Sasin postanowił pochwalić także działania partii rządzącej.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego polityka, która mówi, że polska własność i polski kapitał to najważniejsza rola w bezpieczeństwie Polaków. To najwięksi przedstawiciele polskiego kapitału w takich sytuacjach, z jakimi borykamy się dzisiaj, spółki pokazały, że mogą być skutecznym narzędziem dla państwa, dla władzy, do skutecznej walki z koronawirusem – dodał.

Nie trudno się domyślić, że odznaczenie Sasina wzbudziło ogromne kontrowersje. Mało kto bowiem zapomniał o ostatnich wyborach prezydenckich, które miały odbyć się w sposób korespondencyjny. Wówczas wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin wydał 70 mln złotych na wybory, które się nie odbyły. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci wyrażają mocne niezadowolenie w związku z wybraniem laureata nagrody. Wśród komentarzy czytamy:

Żenada…I bezczelność żeby za to przestępstwo jeszcze jawnie człowieka nagradzać…

Kpina z Polski i Polaków

Przydałby się taki kompas, który by pomógł te 70 baniek znaleźć…

źródło: facebook.com, wgospodarce.pl, donald.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.