Szokujące sceny w Chinach – tak władze walczą z koronawirusem. Nagrania trafiły do sieci [WIDEO]

Sytuacja w Chinach

W Chinach ogłoszono kolejną falę koronawirusa. Mutacja omikron wciąż się rozprzestrzenia, a władze chcąc ograniczyć zachorowalność decydują się na coraz to radykalniejsze kroki. Nagrania prezentujące wydarzenia z Chin obiegły sieć i wzbudziły skrajne emocje. 

Koronawirus w Chinach

Od momentu wybuchu epidemii, Chiny starały się robić wszystko co w swojej mocy, by możliwie zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zastosowano wówczas politykę „zero covid”, która przyniosła pozytywne skutki. Ograniczono nie tylko śmiertelność, ale również ilość zakażonych osób.

ZOBACZ TAKŻE: LUDZIE W SZANGHAJU NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI WYJŚĆ Z DOMU – PRZED ICH DOMAMI POSTAWIONO WYSOKIE PŁOTY [FOTO] 

Szokujące sceny w Chinach

Jak się okazuje, Covid-19 wrócił do Chin. Ponadto z powodu choroby zmarły już 2 osoby. To pierwsze ofiary koronawirusa od ponad roku. W obawie przed kolejnymi zachorowaniami, władze zdecydowały się podjąć drastyczne kroki.

Na dniach media obiegły wstrząsające zdjęcia, na których widać metalowe klatki przed domami, uniemożliwiające mieszkańcom Szanghaju opuszczenie domu.

Jak się okazuje, to nie koniec szokujących wydarzeń. W sieci pojawiły się kolejne nagrania i zdjęcia, które budzą skrajne emocje. Na jednym z filmów widzimy mężczyznę, który nie ma na sobie maseczki i zostaje schwytany przez pracowników kontroli epidemicznej. Mężczyzna krzyczy w kilku językach, ale udaje się usłyszeć słowa „chcę umrzeć” powiedziane po angielsku.

Na kolejnych nagraniach widać, że władze zdecydowały się zamykać bramy na klucz, by skutecznie uniemożliwić obywatelom wyjście na zewnątrz.

Żeby tego było mało, stacja BBC poinformowała, że w wielu miejscach w Chinach zaczyna brakować pożywienia, a ludzie usilnie walczą z głodem. Niektóre osoby zmuszone są szukać jedzenia w śmietnikach.

źródło: BBC, o2.pl, twitter.com, zdjęcie – Twitter

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.