Wojskowe pojazdy na polskich drogach od 1 maja! Apel do obywateli

wykonujesz ten zawód

Wojskowe pojazdy na polskich drogach od 1 maja! W sieci pojawiła się informacja połączona z apelem kierowanym do wszystkich mieszkańców Polski. Chodzi o pojazdy wojskowe, które będzie można zobaczyć na polskich drogach już od początku zbliżającego się miesiąca, czyli maja. „Od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z ćwiczeniami”. Więcej szczegółów poniżej.

Wojskowe pojazdy na polskich drogach od 1 maja! Apel do obywateli – wojsko ma ważny komunikat

Trwająca tuż za granicami Polski wojna, niepokoi wiele osób. Tym bardziej zwraca się teraz uwagę na wojskowe pojazdy, które pojawiają się na drogach publicznych w naszym kraju. Od 1 maja to zjawisko się nasili, o czym już teraz informuje wojsko. O wszystkim pisze między innymi portal RMF24.pl. Wojskowi informują, że od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z ćwiczeniami„. Tym samym od razu wyjaśniono, dlaczego ruch wojskowego sprzętu będzie natężony.

Jak podaje ppłk Magdalena Busz z Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego, pojazdy wojska będzie można spotykać w wielu miejscach i na wielu rodzajach dróg – choćby na autostradach, drogach krajowych i drogach szybkiego ruchu. Pełną wypowiedź ppłk Magdaleny Busz przytacza portal RMF24.pl:

W ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

ZOBACZ TAKŻE: ILE JESZCZE POTRWA WOJNA NA UKRAINIE? BARDZO NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA OD BRYTYJSKICH POLITYKÓW. JEST OBAWA, ŻE ROSJA ZAATAKUJE JESZCZE INNE SĄSIEDNIE KRAJE. JAKIE?

Kiedy będzie można spotkać wojskowe pojazdy? Apel „aby chronić dane dotyczące przejazdów kolumn wojskowych”

Jak czytamy w RMF24.pl, kolumny wojskowych pojazdów mają przemieszczać się głównie w nocy – po to, aby nie powodować utrudnień w ruchu. Niewykluczone, że na kolumny będzie można trafić też w dzień, a nawet w godzinach szczytu, o czym także mówiła ppłk Magdalena Busz:

Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu.

RMF24.pl zwraca jeszcze uwagę, że wojsko apeluje, aby chronić dane dotyczące przejazdów kolumn wojskowych. Chodzi o to, aby nie robić im zdjęć a tym bardziej nie udostępniać ich lokalizacji.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.