Koronawirus w Chinach: władze stawiają płoty uniemożliwiające wychodzenie z domu!

Koronawirus w Chinach

W Chinach ogłoszono kolejną falę koronawirusa. W związku ze zwiększającą się ilością osób zakażonych, władze zdecydowały się na drastyczny krok. Uniemożliwiono mieszkańcom Szanghaju wychodzenie z domu, stawiając przed drzwiami wysokie płoty. Szokujące zdjęcia trafiły do sieci.

Koronawirus w Chinach

17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei rozpoczęła się epidemia Covid-19. Od momentu pojawienia się zarazy, władze Chin zdecydowały się na radykalne kroki, by możliwie jak najbardziej zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa. Zastosowano wówczas politykę „zero covid”, dzięki której rzeczywiście udało się zmniejszyć ilość chorych jak i ofiar.

Po ponad 2 latach walki z chorobą, koronawirus powrócił ze zdwojoną siłą. Obecnie w Chinach trwa kolejna fala, a władze decydują się na coraz radykalniejsze kroki, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

ZOBACZ TAKŻE: WOŁODYMYR ZEŁENSKI PRZEDSTAWIŁ PLANY RATOWANIA MARIUPOLA

Ludzie otoczeni klatkami

Obecnie w Chinach trwa walka z wariantem Omikron. Jak informuje „The Guardian”, tylko ubiegłej soboty wykryto ponad 2 tys. nowych zakażeń. Z powodu choroby zmarły 2 osoby. To pierwsze ofiary koronawirusa od ponad roku.

W obawie przed rosnącą ilością chorych i zgonów, władze zdecydowały się na radykalny i szokujący sposób. Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać, jak pracownicy kontroli epidemicznej zamykają mieszkańcom Szanghaju możliwość wyjścia z domu, stawiając około 2-metrowe, metalowe płoty.

W chińskich mediach społecznościowych od kilku dni krążą zdjęcia i nagrania przedstawiające pracowników kontroli epidemicznej w strojach ochronnych, zamykających bloki i ulice zielonymi, blisko dwumetrowymi płotami. Na części nagrań widać, że mieszkańcy protestowali przeciwko temu z balkonów – przekazała agencja Reutera.

W sieci zawrzało. Internauci z całego świata tłumnie rozpoczęli komentowanie sprawy. Z kolei chiński rysownik polityczny znany jako Badiucao napisał na swoim Twitterze:

Szanghajskie zoo homo sapiens.

 

 

źródło: Agencja Reutera, The Guardian, polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.