Szokujące mandaty za prędkość w Polsce? Nawet 5 tysięcy gdy 30km/h za szybko

szokujące mandaty za prędkość

Szokujące mandaty za prędkość w Polsce? Jak się okazuje, nowe przepisy mogą oznaczać nawet karę wysokości 5 tysięcy złotych w przypadku, gdy przekroczymy dozwoloną prędkość. Dotychczas jeden z największych mandatów wynosił 500 złotych. To jednak nie koniec zapowiadanych zmian, które uderzą w osoby nieprzestrzegające zasad ruchu drogowego. Jak podaje portal bezprawnik.pl – „w przypadku recydywy mandat wyniesie minimum 3 tysiące złotych”. Czy to już nie jest przesada?

Szokujące mandaty za prędkość w Polsce? Nawet 5 tysięcy złotych, gdy pojedziemy 30km/h za szybko!

Czy zapowiadane znaczne podwyżki mandatów w końcu wejdą w życie? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Piraci drogowi już teraz powinni zacząć się obawiać, bo nie dość, że wysoko karane będą pojedyncze wykroczenia – recydywę rząd także zamierza wziąć pod lupę.

O wszystkim informuje portal bezprawnik.pl, który powołuje się na strony rządowe. Tam też można przeczytać o zapowiadanych zmianach w Prawie o ruchu drogowym. Najwięcej uwagi przykuwają oczywiście mandaty oraz ich wysokość. Bezprawnik przytacza dwa najbardziej rzucające się w oczy – to nawet do 5 tysięcy złotych, gdy pojedziemy o 30km/h za szybko. Drugi to od 3 do 5 tysięcy złotych, podczas gdy dopuścimy się recydywy. A to jednak wciąż nie koniec.

ZOBACZ TAKŻE: JAŚ KAPELA ZAWALCZY NA GALI MMA MARCINA NAJMANA! WIADOMO KOT BĘDZIE JEGO RYWALEM W KLATCE – TO BYŁY DZIENNIKARZ TVP. KIEDY ODBĘDZIE SIĘ WALKA?

Maksymalna wysokość grzywny w górę, zmiany w punktach karnych – na niekorzyść kierujących

Wcześniej przytaczane przykłady to nie koniec bardzo istotnych zmian, które mają uderzyć w piratów drogowych. Rząd planuje bowiem podnieść maksymalną wysokość grzywny do aż 30 tysięcy złotych (teraz wynosi ona 5 tysięcy złotych).

A co z punktami? Kierowcy za naruszenie przepisów będą mogli dostać nawet 15 punktów – mowa tylko o jednym wykroczeniu. Co jednak najważniejsze, punkty skasują się dopiero po dwóch latach, a nie tak jak teraz – po jednym roku. To może sprawić, że utrata prawa jazdy będzie o wiele łatwiejsza.

Czy wydatnie wpłynie to na poprawienie bezpieczeństwa na polskich drogach? Jak sądzicie?

źródło: Twitter (zdj. poglądowe), bezprawnik.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.