Zbigniew S. oskarżony o szereg przestępstw – grozi mu do 15 lat więzienia

Zbigniew S. oskarżony

Kontrowersji związanych ze słynnym biznesmenem ciąg dalszy. Tym razem do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S. Mężczyzna miał prać brudne pieniądze, wyłudzać VAT, a także odpowiadać za liczne oszustwa. Zbigniew S. oskarżony jest o szereg przestępstw, za które może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności. 

Zbigniew S. oskarżony

S. to znany biznesmen, który swego czasu budził spore zainteresowanie w mediach. Jego kontrowersyjne wypowiedzi, głównie dotyczące rządu, a także pomoc innym i organizowanie licznych zbiórek charytatywnych sprawiły, że swego czasu o S. było naprawdę głośno. Po licznych aresztowaniach, zarzutach i mnóstwie przypuszczeń do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S. Mężczyźnie zarzuca się pranie brudnych pieniędzy, oszustwa i wyłudzanie VAT-u w wysokości blisko 2 mln zł. Ponadto oskarżenia padły również w stronę żony S., a także jego dwóch wspólników. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska poinformowała:

W dniu 15 lipca 2021 r. prokurator skierował do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S., jego żonie Iwonie S. i dwóm wspólnikom Zbigniewa S. W stosunku do Zbigniewa S. akt oskarżenia obejmuje sześć zarzutów oszustwa lub usiłowania oszustwa, sześć zarzutów wyłudzenia zwrotu podatku VAT i dwa zarzuty dotyczące prania pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE MANDATY ZA PRĘDKOŚĆ W POLSCE? NAWET 5 TYS. ZA PRZEKROCZENIE O 30 KM/H!

Prokuratura ustaliła, że w okresie od 2011-2013 roku Zbigniew wykorzystał panujące przepisy. Liczne spółki nabywały nieruchomości odliczając podatki, wyłudzając tym samym od państwa ok 2 mln zł. Ponadto sporządzano fałszywe umowy kupna i sprzedaży nieruchomości, w co zaangażowani byli wspólnicy S. oraz jego żona. To jednak nie wszystko. Zbigniew miał przywłaszczyć 4,5 mln zł od osób, które chciały nabyć udziały w jego spółce. Zbigniew S. oskarżony jest również o wyłudzenia i pranie brudnych pieniędzy.

Dział Prasowy PK przygotował dane, z których wynika, że w latach 2000-2020 zapadło aż 28 wyroków skazujących Zbigniewa S.

Sąd podzielił stanowisko polskiego wymiaru sprawiedliwości o wysokiej szkodliwości czynów podejrzanego. Uznał, że zostały przez polską prokuraturę dobrze udokumentowane – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Za popełnione czyny Zbigniewowi grozi do 15 lat więzienia, natomiast jego wspólnikom i żonie do 10 lat.

źródło: nczas.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.