Szokujące, co zrobiła dziewczynka podczas Pierwszej Komunii Świętej – ksiądz nie mógł jej powstrzymać! [WIDEO]

Pierwsza Komunia Święta

W sieci pojawiło się nagranie pochodzące z ceremonii Pierwszej Komunii Świętej. Film wzbudził niemałe kontrowersje, a ilość jego wyświetleń rośnie w ekspresowym tempie. Koniecznie zobaczcie!

Pierwsza Komunia Święta

Maj jest miesiącem, w którym w wielu parafiach organizowana jest Pierwsza Komunia Święta. Dzieci w wieku około 8-9 lat wiele miesięcy przygotowują się i uczą, by ostatecznie móc w pełni uczestniczyć w mszy świętej. Wydarzenie duchowe wiąże się również z wieloma tradycjami. Dziewczynki ubierają białe suknie lub alby, a chłopcy mają na sobie garnitury. W niektórych parafiach możemy spotkać się z charakterystycznymi dla danego regionu obrzędami.

ZOBACZ TAKŻE: OGROMNE WYMAGANIA DO PRZYSTĄPIENIA DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ – RODZICE NIE KRYJĄ OBURZENIA

Osoby przygotowujące się do przyjęcia Eucharystii muszą spełnić szereg wymagań. Konieczne jest przyjęcie Chrztu Świętego, uczestnictwo w nabożeństwach, spowiedź, a także zdanie egzaminów. Dzieci uczęszczają również na próby, na których dokładnie uczą się, co będzie się działo na poszczególnych etapach ceremonii.

Zaskakujące zachowanie dziewczynki podczas ceremonii Pierwszej Komunii Świętej

Jak się jednak okazuje, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Osoby biorące udział w ceremonii często są zestresowane i muszą stawić czoła ogromnym emocjom. Nic więc dziwnego, że niekiedy dochodzi do licznych wpadek czy nieprzewidywanych zwrotów akcji.

Udowadnia to jedno z nagrań, które pojawiło się na TikToku. Widać na nim odświętnie ubraną dziewczynkę, której ksiądz podaje kielich. Nieoczekiwanie dziewczynka przechyla wypełniony winem mszalnym kielich i nie przestaje z niego pić. Ksiądz nie krył swoje zaniepokojenia oraz zaskoczenia. W pewnym momencie chciał nawet zaczepić dziewczynkę, by przestała, jednak ta kontynuowała picie.

Nagranie obrazuje wydarzenia możecie zobaczyć poniżej:

@pfchartley It’s free why not? #church #humor #funny #thirsty #fyp #funny ♬ Our God is an awesome God – Genevieve

 

źródło: popularne.pl, tiktok.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.