Kim Dzong Un walczy z kryzysem głodowym w Korei Północnej – zdecydował się na radykalne kroki!

Kim Dzong Un

Korea Północna nie od dziś zmaga się z ogromnym kryzysem głodowym. Nieodpowiednie zarządzanie krajem połączone z pandemią koronawirusa oraz zerwaniem łańcuchów dostaw sprawiła, że coraz większa ilość ludzi cierpi na brak pożywienia. Żeby tego było mało, w ostatnim czasie kraj nawiedziły ogromne susze. W związku z tym Kim Dzong Un postanowił interweniować. 

Kryzys głodowy w Korei Północnej

Korea Północna rządzona jest przez despotyczne rządy Kim Dzong Una. Ustrój kraju jak i brak poszanowania praw człowieka nie od dziś budzą skrajne emocje na całym świecie.

Niestety obywatele kraju oprócz propagandy i okrutnych rządów muszą stawić czoła kolejnym utrudnieniom jakim jest kryzys głodowy.

ZOBACZ TAKŻE: KIM DZONG UN GROZI UŻYCIEM BRONI JĄDROWEJ

Należy podkreślić, że Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa wykonała obliczenia, z których wynika, że w Korei Północnej brakuje blisko 860 tys. ton jedzenia. Ponadto badania wskazują, że średnia waga mieszkańca Korei Północnej to zaledwie 52 kg. Z raportu ONZ dowiadujemy się również, że 40% populacji jest niedożywiona, a z powodu braku dostatku jedzenia ponad 30% dzieci nie jest w stanie prawidłowo się rozwijać.

Ponadto do kryzysu niewątpliwie przyłożyła się pandemia koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia oraz zerwane łańcuchy dostaw.

Kim Dzong Un podjął radykalne kroki

Kilka miesięcy temu Kim Dzong Un apelował do mieszkańców Korei Północnej, by stali się niezależni i namawiał do prowadzenia własnych upraw.

Niestety kraj nawiedziła susza. To wynik nie tylko położenia geograficznego, ale również nieodpowiedniego zarządzania krajem, w tym masowej wycinki drzew. W związku z suszą i zmniejszającymi się plonami, Kim Dzong Un zapowiedział pomoc. Jak dowiadujemy się z Rodong Sinmun”, pracownicy takich zawodów jak urzędnicy czy pracownicy fabryk zajęli się podlewaniem upraw.

Aktywnie włączyli się do walki w regionach podatnych na suszę. Gdy tylko przybyli na miejsce, natychmiast zaczęli podlewanie, pracując ramię w ramię z rolnikami, którzy toczą zaciekłą walkę z naturą – napisano w „Rodong Sinmun”.

 

źródło: o2.pl, Rodong Sinmun, zdjęcie – screen YouTube Dla Ciekawskich

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.