Rosja ćwiczyła atak atomowy tuż przy polskiej granicy w Obwodzie Kaliningradzkim

rosja ćwiczyła atak atomowy

Rosja ćwiczyła atak atomowy tuż przy polskiej granicy w Obwodzie Kaliningradzkim! Niepokojące informacje przekazuje portal RMF24.pl, powołując się na oficjalne komunikaty rosyjskiego ministerstwa obrony. Symulowany atak ćwiczono za pomocą rakiet Iskander. To pociski, które są w stanie przenosić ładunki jądrowe. RMF24.pl napisało, w jakim czasie taki pocisk z Kaliningradu doleciałby do Warszawy. W ćwiczeniach brało udział ponad 100 żołnierzy.

Rosja ćwiczyła atak atomowy tuż przy polskiej granicy w Obwodzie Kaliningradzkim! Niepokojące doniesienia

Ostatnie ruchy Rosjan dają do myślenia i można odnieść wrażenie, że mają one za zadanie niejako odstraszyć inne kraje w kontekście pomocy Ukrainie i dostarczaniu jej niezbędnej broni do walki z rosyjskim okupantem. Dopiero co głośno było o kontrowersyjnej animacji w rosyjskiej telewizji prorządowej, gdzie pokazano atak nuklearny na Wielką Brytanię i Irlandię – a Putin posunął się już o kolejny krok. Tym razem odbyły się ćwiczenia tuż obok polskiej granicy w Obwodzie Kaliningradzkim. Nie były to jednak byle jakie manewry – jak bowiem podaje rosyjskie ministerstwo obrony, wojsko ćwiczyło tam atak atomowy przy użyciu rakiet Iskander.

W ćwiczeniach w Obwodzie Kaliningradzkim udział brało ponad 100 żołnierzy. Rosyjski MON przekazał do wiadomości publicznej następujący komunikat:

Siły przećwiczyły symulowane „elektroniczne wystrzelenie” mobilnych systemów rakiet balistycznych Iskander zdolnych do przenoszenia broni jądrowej.

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA POKAZAŁA SYMULACJĘ ATAKU NUKLEARNEGO NA WIELKĄ BRYTANIĘ ORAZ IRLANDIĘ! KONTROWERSYJNY MATERIAŁ PUSZCZONO W PRORZĄDOWEJ ROSYJSKIEJ TELEWIZJI, KTÓRĄ OGLĄDAJĄ MILIONY OSÓB [WIDEO]

MON Rosji: „Żołnierze ćwiczyli w warunkach skażenia radiacyjnego i chemicznego”

Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji przekazuje jeszcze więcej szczegółów dotyczących manewrów. Mianowicie, żołnierze mieli ćwiczyć w warunkach skażenia radiacyjnego i chemicznego. To kolejne wieści, które mogą dawać do myślenia.

W jakim czasie Iskander doleci do Warszawy?

Portal RMF24.pl zwrócił uwagę na fakt, że wyrzutnie Iskanderów stacjonują w Obwodzie Kaliningradzkim już od pewnego czasu. Ich zasięg wynosi nawet od 500 do 700 kilometrów. Iskandery osiągają długość nawet 7 metrów, a ich waga dochodzi do 4 ton. Portal podaje, że z Obwodu Kaliningradzkiego do Warszawy, Iskander jest w stanie dotrzeć w zaledwie 3 minuty.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.