Anonymous atakują Rosję! To Rosjanie zobaczyli w swoich telewizorach [FOTO]

anonymous atakują rosję

Anonymous atakują Rosję! Miliony mieszkańców tego kraju zobaczyli to w swoich telewizorach. Wszystko przy okazji 9 maja, czyli w dzień, kiedy w Rosji hucznie obchodzi się Dzień Zwycięstwa. Hakerzy błyskawicznie przemianowali to święto na „Dzień Wstydu”. Jak czytamy w RMF24.pl – kolektyw Anonymous już od jakiegoś czasu zapowiadał, że 9 maja będzie bronić tak zwanego „cyberfrontu”. Na pustych zapowiedziach się nie skończyło. Zaatakowane zostały między innymi systemy telewizyjne. Szczegóły poniżej!

Anonymous atakują Rosję! To Rosjanie zobaczyli w swoich telewizorach – hakerzy wzięli na cel między innymi systemy telewizyjne

Hakerzy nadal nie odpuszczają Rosjanom i dają im nieźle popalić. Tym razem postanowili zakłócić ważny dla całej Rosji dzień – mowa bowiem o 9 maja, kiedy to w tymże kraju hucznie obchodzi się Dzień Zwycięstwa. Wspomina się wtedy zwycięstwo ZSRR nad Niemcami. Z tej okazji w Moskwie odbywa się parada wojskowa, a z Placu Czerwonego przemawia sam Władimir Putin. Tym razem Rosjan tego dnia czekały dodatkowe niespodzianki, a wszystko właśnie za sprawą Anonymous.

Okazuje się, że hakerzy za swój cel obrali między innymi systemy telewizyjne. Mianowicie, jak podaje RMF24.pl – hakerom udało się przejąć oprogramowania telewizorów. W miejscu, gdzie zwykle wyświetlają się informacje o poszczególnych programach – pojawił się jeden napis w rosyjskim języku. Telewidzowie mogli trafić na następujący tekst:

Macie krew na rękach pomordowanych Ukraińców i dzieci.

Poza tym hakerzy ingerowali w spisy programów na stronach internetowych rosyjskich telewizji.

ZOBACZ TAKŻE: WŁADIMIR PUTIN SZOKUJE PODCZAS PRZEMÓWIENIA W MOSKWIE NA PLACU CZERWONYM. WSZYSTKO Z OKAZJI „DNIA ZWYCIĘSTWA”, KTÓRE W ROSJI OBCHODZI SIĘ 9 MAJA

Polska grupa squad303 przygotowała specjalne grafiki na „Dzień Zwycięstwa”

Podczas zorganizowanej akcji hakerskiej wymierzonej w Rosję, nie zabrakło też „polskich” akcentów. Za nie odpowiada grupa squad303, o czym także czytamy w RMF24.pl. To właśnie ten kolektyw przygotował specjalne grafiki, które pokazują ostatnie „osiągnięcia” Rosji:

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.