Szczur gigant z Podlasia – osobnik miał ważyć 16 kilogramów! [ZDJĘCIA]

szczur gigant

Szczur gigant z Podlasia – osobnik miał ważyć nawet 16 kilogramów! Zadziwiająco wielkie – zdecydowanie większe niż zwykle – stworzenia, zwykle robią na internautach ogromne wrażenie. Tak było między innymi w przypadku pająka, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Spotkało się to ze sporym odzewem oraz zainteresowaniem, mimo, że osobnika znaleziono w Australii. Tym razem prezentujemy już historię z naszego rodzimego podwórka! Ważący 16 kilogramów szczur? Na samą myśl włos jeży się na głowie…

Szczur gigant z Podlasia – osobnik miał ważyć 16 kilogramów! W sieci pojawiły się zdjęcia olbrzyma

16 kilogramowy szczur – czy to w ogóle możliwe? Historia wydaje się aż nadto chwytliwa, jednak jej wiarygodność buduje zdjęcie, które jakiś cza temu pojawiło się w polskiej sieci. Chodzi o popularnego już szczura giganta, który przed laty został schwytany pod Białymstokiem.

Ostatni przykład z gigantycznym pająkiem z Australii pokazał, że internauci uwielbiają tego typu historie. Wobec tego postanowiliśmy powrócić do znaleziska z rodzimego podwórka. Jak się okazuje, nawet w Polsce można natrafić na nadzwyczajne okazy zwyczajnych stworzeń.

Informacja o znalezieniu na Podlasiu 16-kilogramowego szczura, gruchnęła już w 2015 roku w portalu Facebook. Wszystko okraszono wtedy tytułem:

„16-kilogramowy szczur został zabity pod Białymstokiem”

szczur gigant

Oczywiście nie zabrakło zdjęcia, mającego służyć za dowód. I trzeba przyznać, że nie jest to miły widok dla osób, które panicznie boją się szczurów. A jak dobrze wiadomo, takich nie brakuje.

ZOBACZ TAKŻE: POTĘŻNY PAJĄK W DOMU W AUSTRALII – WŁAŚCICIEL POZWOLIŁ MU TAM MIESZKAĆ PRZEZ ROK! NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE STWORZENIE AŻ TAK UROŚNIE. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Szczur gigant z Podlasia wciąż podbija sieć – internauci nadal żyją znaleziskiem sprzed lat

Co ciekawe, szczur gigant nadal jest wyszukiwany przez Internautów. Jednakże, przy tym wszystkim pojawiają się małe wątpliwości co do jego prawdziwej wielkości oraz wagi. Wielu uważa, że dużą rolę odgrywa tutaj perspektywa zrobienia fotografii. Tak czy inaczej, prezentowany okaz ma naprawdę dość niespotykane rozmiary.

szczur gigant

Portal bialystok.naszemiasto.pl ustalił, że zdjęcie szczura wykonano w powiecie monieckim.

źródło: Facebook, bialystok.naszemiasto.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.