Niezwykłe zjawisko na niebie! „Sceny jak z apokalipsy” [ZDJĘCIA]

niezwykłe zjawisko na niebie

Niezwykłe zjawisko na niebie! Internauci porównują je do scen z apokalipsy lub ataku obcych. Wszystko można było zaobserwować na Syberii – a konkretniej w mieście Tiumeń. Jak się jednak okazuje, nie chodziło ani o koniec świata, ani tym bardziej o inwazję kosmitów. Wszystko ma bowiem naukowe wytłumaczenie, choć trzeba przyznać, że widok zapierał dech w piersiach i był iście niecodzienny. Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz tłumaczymy, co miało wpływ na tak niebywałe zjawisko!

Niezwykłe zjawisko na niebie! „Sceny jak z apokalipsy”, „inwazja z kosmosu” – co wydarzyło się na Syberii?

Niezwykłe zjawisko na niebie! Internauci nie mogą wyjść z podziwu po tym, jak w sieci opublikowano zapierające dech w piersiach fotografie z Syberii. Jak się okazuje, wszystko miało miejsce w mieście Tiumeń. I choć na pierwszy rzut oka wszystko mogło skojarzyć się ze scenami apokalipsy i ataku obcych, szczęśliwie nic takiego nie miało miejsca. Na wszystko znalazło się bowiem naukowe wytłumaczenie.

niezwykłe zjawisko na niebie

Mowa o efektownych i gęsto występujących słupach światła, które w niebywale widowiskowy sposób rozjaśniły niebo na Syberią. Warto przy wszystkim dodać, że zjawisko jest niebywale rzadkie. Świetlne słupy nad miastem Tiumeń przybierały niebieskie i pomarańczowe barwy. Skąd jednak się wzięły? Jak najłatwiej opisać genezę ich powstania?

ZOBACZ TAKŻE: PROTEST W ROLNIKÓW W WARSZAWIE – ZNOWU DALI O SOBIE ZNAĆ! TYM RAZEM NA DROGI WYSYPANO KAPUSTĘ. W SIECI POJAWIŁY SIĘ ZDJĘCIA I NAGRANIA Z ICH AKCJI, ZOBACZ JE TUTAJ! [WIDEO]

Zjawisko występuje tylko w nocy. Do jego powstania konieczne jest kilka elementów – jak to się dzieje?

Jak wcześniej wspomniano, za wszystko odpowiedzialna jest natura i można to wyjaśnić w naukowy sposób. Nie mamy zatem do czynienia z czymś, czego można się w jakikolwiek sposób obawiać.

niezwyke zjawisko na niebie

Aby słupy świetlne powstały, konieczna jest bardzo niska temperatura. Mówi się nawet o -20 stopniach Celsjusza. Jak podaje RMF24.pl, właśnie wtedy zawieszone w atmosferze kryształki odbijają światło w dół. Nazywa się je „diamentowym pyłem”. W ten sposób powstają słupy świetlne. Warto dodać, że źródłem światła dla ich powstania może być zarówno słońce, jak i księżyc. Istotna we wszystkim jest jeszcze także dość znaczna wilgotność powietrza.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.