Sytuacja na granicy – ruszyło śledztwo ws. 12 rannych polskich mundurowych

Sytuacja na granicy

Sytuacja na granicy w dalszym ciągu nie jest stabilna. Na ten moment ucierpiało 12 polskich mundurowych, w tym 9 policjantów, 2 strażników granicznych i żołnierz. Zniszczony został również sprzęt, m.in. kaski, tarcze i ochraniacze na kończyny. Prokuratura w Sokółce wszczęła śledztwo w sprawie napaści na funkcjonariuszy.

Sytuacja na granicy

Na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest niebezpiecznie. Stale zwiększająca się liczba uchodźców z Bliskiego Wschodu usilnie próbuje przedostać się przez granicę, by finalnie dotrzeć m.in. do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Od kilkunastu dni trwają wzmożone działania, celem obrony granic naszego kraju. Ponadto reżim prezydenta Białorusi – Aleksandra Łukaszenki nakłania imigrantów do forsowania granic. Wspomaga również uchodźców m.in. sprzętem potrzebnym do niszczenia barykad. Białoruskie media sieją propagandę twierdząc, że to Polacy są prowokatorami.

ZOBACZ TAKŻE: DRAMATYCZNE NAGRANIE Z GRANICY – SŁYCHAĆ DIALOG POLSKICH I BIALORUSKICH ŻOŁNIERZY

Ruszyło śledztwo ws. rannych mundurowych

To nie koniec niepokojących wieści. Nielegalni imigranci po raz kolejny dopuścili się przemocy. Masowo rzucali w polskich mundurowych m.in. kamieniami. W efekcie ucierpiało 12 funkcjonariuszy, w tym 9 policjantów, 2 strażników granicznych i żołnierz. Ponadto zniszczone zostały tarcze, kaski i ochraniacze na kończyny.

Policja poinformowała:

W wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny (…) prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem.

 

W związku z zaistniałymi wydarzeniami, prokuratura w Sokółce wszczęła śledztwo w sprawie napaści na funkcjonariuszy. Co ciekawe, czynności w tej sprawie prowadzi również strona białoruska, która bada okoliczności: „brutalnego działania przeciwko bezbronnym ludziom znajdującym się na terytorium innego państwa”.

 

źródło: twitter.com, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.