Kim Dzong Un pojawił się w mediach po długiej przerwie – co dzieje się z koreańskim dyktatorem?

Kim Dzong Un

Rządy koreańskiego dyktatora budzą kontrowersje na całym świecie. W ostatnim czasie dodatkowo głośno jest o Kim Dzong Unie, który swego czasu pozbył się zbędnych kilogramów. Po tych wydarzeniach po raz kolejny zniknął z życia publicznego. Aż do teraz. Po 36 dniach zaprezentował się w zupełnie nowym wydaniu. Naród drży o zdrowie dyktatora.

Kim Dzong Un pojawił się w mediach po długiej przerwie

Kontrowersje związane z rządami Korei Północnej nie maleją. W ostatnim czasie media informowały o wielkim kryzysie głodowym, który obecnie nawiedził kraj. Sam przywódca przyznał, że obywatele powinni ograniczyć ilość spożywanego jedzenia. W Korei Północnej popyt na jedzenie przewyższa podaż. Ceny stale rosną, a nie wszystkich ludzi stać na i tak kończące się zapasy żywnościowe. Sytuacja wygląda bardzo poważnie tym bardziej, że władze zaleciły obywatelom, by rozpoczęli uprawy na własną rękę.

Czyżby o kryzysie związanym z brakiem pożywienia świadczyła również znaczna utrata wagi przez samego dyktatora? Otóż wiele miesięcy temu pojawiły się pierwsze doniesienia związane z jego chorobą. Wówczas Kim Dzong Un unikał wystąpień medialnych i na jakiś czas zniknął z życia publicznego. Pokazał się dopiero po czasie, jednak ostatecznie znowu postanowił zniknąć.

ZOBACZ TAKŻE: KIM DZONG UN REAGUJE NA OSTATNIE WYDARZENIA – WOJSKO W PEŁNEJ GOTOWOŚCI

Po 36 dniach nieobecności Kim Dzong Un ponownie pokazał się mediom. Władca Korei Północnej odwiedził plac budowy miasta Samjiyon. KCNA przekazało, że Kim podziękował robotnikom i całemu narodowi, „którzy znakomicie zrealizowali decyzje i polecenia partii”. Ponadto telewizja publiczna nazwała Samjiyon „modelowym miastem w świętym miejscu, gdzie zrodziła się narodowa rewolucja”.

„Budowa miasta energicznie postępuje (…) i ma zostać sfinalizowana do końca tego roku” – dowiadujemy się z północnokoreańskich mediów.

 

Niewątpliwie uwagę zwraca na siebie sam Kim Dzong Un, który ponownie stracił na wadzę.

 

źródło: o2.pl, polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.