Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwe dziecko – była w 6. miesiącu ciąży

13-latka w ciąży

Szokujące doniesienia prosto z Kielc. Do jednego ze świętokrzyskich szpitali trafiła 13-latka, która urodziła martwe dziecko. Nastolatka miała być w 6. miesiącu ciąży. Na ten moment nie wiadomo kto jest ojcem dziecka. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi śledztwo w sprawie. Ciało zmarłego noworodka zabezpieczono do sekcji zwłok, która ma odbyć się jeszcze dzisiaj.

13-latka urodziła martwe dziecko

Do szokujących wydarzeń doszło w województwie świętokrzyskim. 13-letnia dziewczyna urodziła martwe dziecko. Była w 6. miesiącu ciąży. Na ten moment nie wiadomo kto jest ojcem zmarłego noworodka. 13-latka trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, gdzie do tej pory przebywa pod opieką lekarzy.

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach potwierdził te wydarzenia, jednak ze względu na delikatny charakter sprawy nie zdradził żadnych szczegółów.

Sprawa jest delikatna. Nie udzielamy na razie szczegółów ani komentarzy – powiedział.

Rzeczniczka kieleckiego szpitala potwierdziła, że 13-latka przebywa w ich szpitalu:

Faktycznie pacjentka przebywa w naszym szpitalu. Została jej udzielona pomoc. Więcej informacji nie udzielamy, ponieważ sprawa dotyczy osoby nieletniej – poinformowała Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka szpitala w Kielcach w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Obecnie trwają poszukiwania ojca zmarłego dziecka, któremu za współżycie z osobą nieletnią grozi kara do 12 lat więzienia. Ciało noworodka zabezpieczono do sekcji zwłok.

ZOBACZ TAKŻE: SPODZIEWA SIĘ DRUGIEGO DZIECKA, A MA ZALEDWIE 15 LAT! ZNANA NASTOLATKA PONOWNIE W CIĄŻY!

Jak dowiadujemy się z serwisu Onet.pl, z nieoficjalnym informacji wynika, że 13-latka przebywała w ostatnim czasie u swojej babci, mieszkającej w jednej z miejscowości nieopodal Kielc. W poniedziałkowy wieczór trafiła jednak do kieleckiego szpitala. Do placówki dotarła w asyście funkcjonariuszy policji.

Badamy wszystkie okoliczności związane z tą sprawą, w tym kwestie współżycia seksualnego z małoletnią poniżej 15. roku życia, za co może grozić nawet 12 lat więzienia – powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach w rozmowie z Onetem.

Sekcja zwłok zmarłego dziecka ma odbyć się dzisiaj. Być może wyniki badań będą znane jeszcze tego samego dnia. Śledczy chcą wykazać czy 13-latka rzeczywiście urodziła martwe dziecko. Być może noworodek zmarł zanim karetka dojechała na miejsce.

 

źródło: wiadomosci.radiozet.pl, onet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.