Strzelanina w kościele – mordercę zabili parafianie [WIDEO]

Strzelanina

Strzelanina w kościele w Teksasie. Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę przed południem czasu lokalnego, podczas mszy w West Freeway Church of Christ. Napastnik zaraz po zastrzeleniu jednej osoby zginął od strzałów parafian. Warto dodać, że w przeciwieństwie do innych stanów, w Teksasie wierni mogli legalnie się bronić. Zginęły co najmniej dwie osoby.

Napastnik zastrzelony przez parafian

Mężczyzna otworzył ogień w kościele w mieście White Settlement podczas trwania niedzielnej mszy. Strzelanina miała dokładnie miejsce w West Freeway Church of Christ w Teksasie. Napastnik postrzelił jedną z osób uczestniczących w nabożeństwie, po czym sam został zabity przez parafian. Warto dodać, że posiadanie broni w Teksasie jest w pełni legalne. Z relacji miejscowego szefa policji wynika, że bandytę zastrzeliło dwóch parafian, którzy mieli przy sobie broń. Ponadto, gubernator stanu Teksas Greg Abbott powiedział:

Miejsca kultu mają być święte. Jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika. Dzięki temu udało się uniknąć większego rozlewu krwi.

Dodatkowo, szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu Jeff Williams uznał strzelających parafian za bohaterów. Służby medyczne poinformowały, że po strzelaninie w kościele w White Settlement trzy osoby, w tym napastnik, w stanie krytycznym przewieziono do szpitala. Atakujący oraz ofiara zmarli, a trzecia walczy o życie. Na ten moment nie wiadomo jaki był motyw ataku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi FBI.

Wstrząsające nagranie

Warto dodać, że White Settlement to liczące około 17 tys. mieszkańców miasteczko na przedmieściach Fort Worth. Ponadto, we wrześniu w Teksasie weszła w życie ustawa, która zezwala na wnoszenie broni do kościołów, synagog i innych świątyń. 

Nagranie z ataku szybko trafiło do sieci. Widać na nim jak napastnik wyciąga długą broń i mierzy do jednego z wiernych. W tej samej chwili inny mężczyzna, wyciąga broń krótką. Niestety nie zdążył zlikwidować bandyty, który pierwszy oddał strzał. Napastnik strzela po raz kolejny, ale tym razem do mężczyzny, którego zaczepił wcześniej. W tej samej chwili kolejna osoba oddaje celny strzał w atakującego.

 

ZOBACZ TAKŻE: WYSZEDŁ Z 3-LETNIĄ CÓRKĄ NA SPACER I ZOSTAWIŁ JĄ W OKNIE ŻYCIA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.