Wyszedł z 3-letnią córką na spacer i zostawił ją w oknie życia

wyszedł

Wyszedł z 3-letnią córką na spacer i zostawił ją w oknie życia. Do nietypowej sytuacji doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Katowicach. Policjanci w czwartek po południu otrzymali informację o pozostawionym w oknie życia dziecku. Po badaniach dziewczynka trafiła pod opiekę matki, a ojciec jest poszukiwany przez policję.

Mężczyzna na co dzień mieszkał z córką

Policja w Katowicach poszukuje 26-latka, który wyszedł ze swoją córką na spacer w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, a następnie pozostawił 3-letnią dziewczynkę w oknie życia. Policjanci w czwartek po południu otrzymali informację od zakonnic z Domu Prowincjalnego Sióstr św. Jadwigi w dzielnicy Bogucice o pozostawionym w oknie życia dziecku. Ponadto, po badaniach dziewczynka trafiła pod opiekę matki

Rzeczniczka katowickiej policji mł. asp. Agnieszka Żyłka powiedziała w piątek, że pochodzący z Wojkowic 26-letni ojciec dziecka – który na co dzień nie mieszka z córką – około godziny 14.30 zabrał ją na świąteczny spacer. Przyjechał z nią do Katowic i bez żadnych wyjaśnień zostawił w oknie życia. Dodaje: „Mężczyzna po pozostawieniu dziecka przepadł jak kamień w wodę. Jest bez stałego miejsca zameldowania. Poszukujemy go celem wyjaśnienia tej sytuacji – dlaczego podjął taką decyzję”. Dziecko przewieziono do szpitala na badania. Policjanci ustalili tożsamość dziewczynki i poinformowali matkę. Jak mówią, kobieta była w szoku, a następnie zabrała córkę do domu.

Dodatkowo, 26-latek nie mieszka z matką dziecka, jedynie czasami opiekował się córką. Do tej pory dziecko zawsze bezpiecznie wracało do domu. 


ZOBACZ TAKŻE: MAŁŻEŃSTWO MIAŁO ADOPTOWAĆ DZIECKO Z HAITI – ZOSTALI ZAMORDOWANI

Jak działają okna życia?

Jak relacjonują policjanci, całe szczęście, że zdesperowany ojciec nie zostawił córeczki gdzieś na ulicy, narażając ją na niebezpieczeństwo. Ponadto, wkładając dziecko do okna życia wiedział, że ktoś się nim zajmie. Warto dodać, że okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym można pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 roku Domu Samotnej Matki. W całym kraju działa dziś kilkadziesiąt okien życia.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.