Otworzono hotel przyszłości obsługiwany przez roboty [WIDEO]

Otworzono hotel przyszłości

W Chinach otworzono hotel przyszłości obsługiwany tylko przez roboty. Należący do grupy Alibaba FlyZoo Hotel to najprawdopodobniej jedyne miejsce na świecie, w którym większość pracowników została zastąpiona przez maszyny. Koszt za noc w tym niesamowitym miejscu to 1400 juanów, czyli ponad 700 złotych.

FlyZoo Hotel to jedyny hotel na świecie, w którym większość pracowników zastąpiono robotami

Chiński hotel FlyZoo należący do grupy Alibaba to miejsce, w którym maksymalnie wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne. Prawdopodobnie jest to jedyny hotel na świecie, w którym większość pracowników zastąpiono robotami. Mimo to wciąż pracuje tam 100 osób, jednak jest to i tak stosunkowo niewiele, ponieważ hotel ma aż 290 pokoi. Niestety, pobyt nie jest najtańszy, bowiem ceny są od 20%-30% droższe niż u konkurencji. Noc w hotelu kosztuje 1400 juanów, czyli ponad 700 złotych.

FlyZoo Hotel oferuje jedyne w swoim rodzaju doświadczenia. Hotelowe pokoje można rezerwować bezpośrednio ze swojego smartfona. Można wybrać piętro, na którym pokój ma się znajdować oraz w jakim kierunku mają być zwrócone okna. Ponadto, przed dokonaniem wyboru goście mogą odbyć wirtualną wycieczkę po każdym pokoju w budynku.

ZOBACZ TAKŻE: TESLA ZAMIERZA ZSTĄPIĆ WYCIERACZKI SAMOCHODOWE LASEREM

Roboty obsługują restaurację i bar oraz przynoszą jedzenie do stolików

Większość rzeczy załatwia się przez specjalną aplikację na telefon. Jeżeli goście nie są z Chin, mogą skorzystać z osobnej aplikacji, aby ominąć barierę językową. Co więcej, mogą dokonać meldunku poprzez skanowanie swojego paszportu w specjalnym, samoobsługowym urządzeniu. Jeżeli klienci wyrażą zgodę, mogą wykorzystać opcję skanowania twarzy, która umożliwi im otwieranie pokoju czy obsługiwanie windy. Eliminuje to konieczność korzystania z fizycznych kart.

Dodatkowo goście mają dostęp do inteligentnych głośników, którym można wydawać polecenia takie jak włączenie telewizora, zamówienie do pokoju jedzenia, zasłonięcie okien czy ustawienie natężenia światła w pokoju. Oczywiście zamówione do pokoju rzeczy przynoszą roboty.

Warto wspomnieć, że we FlyZoo Hotel roboty można spotkać także za hotelowym barem czy w hotelowej restauracji, gdzie przyrządzają drinki czy podają jedzenie. Dodatkowo w hotelu znajduje się również siłowania. Oprócz standardowych maszyn do ćwiczeń znajdują się tam dwa ogromne ekrany – jeden na ścianie, drugi na podłodze, które można wykorzystać podczas treningu.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.