Królowa kupuje w Tesco – dała pracownikom bony na zakupy

Królowa

Królowa Wielkiej Brytanii – Elżbieta II z okazji świąt Bożego Narodzenia wręczyła swoim pracownikom bony na zakupy w sieci hipermarketów Tesco. Ponadto, coroczną tradycją jest, że pracowników Pałacu częstuje się puddingiem. Okazuje się, że deser również pochodził z tego sklepu.

Pudding i bony na zakupy

Królowa Elżbieta II z okazji świąt Bożego Narodzenia postanowiła wręczyć swoim pracownikom prezenty. Warto zaznaczyć, że w pałacu Buckingham pracuje blisko 1,5 osób. Coroczną tradycją jest częstowanie zatrudnionych osób puddingiem. To świąteczna tradycja, wywodząca się jeszcze z czasów Jerzego V. Niegdyś pochodził on z luksusowych sklepów, na przykład legendarnego domu towarowego Harrod’s w Londynie. Z oficjalnej strony internetowej The Royal Family wynika, że w tym roku jednak pudding kupiono w sieci Tesco. Tegoroczne prezenty świąteczne wydają się być trochę skromne. Brytyjskie media tłumaczą wszystko oszczędnościami. Przy tak dużej liczbie pracowników nawet królowa nie może sobie pozwolić na ekskluzywne prezenty świąteczne.

Ponadto okazało się, że pudding to nie wszystko. Obsługa pałacu dostała również bony na zakupy, także do sieci Tesco, o wartości od 28 do 35 funtów, czyli około 140-175 złotych, w zależności od stanowiska oraz stażu pracy.

ZOBACZ TAKŻE: AUCHAN NAJTAŃSZYM SKLEPEM W POLSCE 

Dlaczego królowa wybrała akurat Tesco? Prawdopodobnie wynika to z jej patriotyzmu, ponieważ jest to znana brytyjska sieć, która dodatkowo w ostatnich latach zmaga się ze sporymi kłopotami finansowymi. Dodatkowo, każdy członek obsługi pałacu dostał ponadto świąteczną kartę od królowej i księcia Filipa.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.