Strajk lekarzy – o co chodzi lekarzom? Wiadomo czego oczekują!

strajk lekarzy

Strajk lekarzy – o co chodzi lekarzom? „Czujemy się oszukani przez rząd!”. Od momentu ujawnienia planów lekarzy na naszym portalu w dniu wczorajszym, społeczeństwo jest niezwykle poruszone. Wielu zastanawia się, o co tak właściwie chodzi lekarzom i jakie są ich postulaty. Udało nam się zdobyć i te informacje. Pracownicy służby zdrowia swoją aktualną sytuację związaną z walką z epidemią, porównują do wojska rzuconego na pole bitwy bez odpowiedniego wyposażenia i przygotowania. Według zapowiadających protest, system ochrony zdrowia od dłuższego czasu był kulawy, a epidemia zupełnie obnażyła jego braki. Czego zatem konkretnie oczekują lekarze od rządzących?

Strajk lekarzy – o co chodzi lekarzom? Postulaty już znane, na jutro zapowiedziany początek akcji

Strajk lekarzy już coraz bliżej! Według naszych informacji, które pochodzą prosto z lekarskich środowisk, wszystko powinno zacząć się już jutro. Pierwszy etap to tak zwana „iskra” – mianowicie, mowa tutaj o zniczach, które mają zapłonąć przed placówkami medycznymi. To wspomnienie zmarłych, których nie udało się uratować przez wadliwy system. Mowa o nieżyjących zarówno pacjentach, jak i medykach.

Poza tym, lekarze chcą ogłosić swego rodzaju ultimatum dla rządu. Według naszego informatora, medycy już teraz „czują się oszukani przez rząd”. Lekarze twierdzą, że są już na skraju wyczerpania. Dodatkowym punktem zapalnym mają być zapowiedzi rządu o wysokich dodatkach za walkę z COVID-19, „tylko po to, aby za chwilę je jednak odebrać”. Według dramatycznych relacji prosto z oddziałów ratunkowych, brakuje leków i środków ochrony indywidualnej. Zaufania nie budzą testy antygenowe, których rzetelność jest poddawana wątpliwości. Według lekarzy, problemem jest brak spójnego zarządzania, jasnych i skutecznych procedur – „każdy podmiot musi sobie radzić sam”.

ZOBACZ TAKŻE: STRAJK LEKARZY JUŻ OD PONIEDZIAŁKU – W SAMYM ŚRODKU EPIDEMII! MŁODZI LEKARZE MÓWIĄ „DOŚĆ”

Strajk lekarzy – oczekiwania wobec rządu, postulaty lekarzy

Według naszego informatora, już wstępnie wiadomo, o co dokładnie maja zamiar walczyć lekarze. W sieci na wewnętrznych grupach lekarskich pojawiły się prawdopodobne postulaty. Nie zostały one jednak jeszcze podane do wiadomości publicznej, ale niewykluczone, że będzie to miało miejsce już jutro.

Wstępne postulaty brzmią następująco:

  • „1/2/3 średnie krajowe dla stażysty/rezydenta/specjalisty”
  • „200% dla całego personelu w trakcie epidemii”
  • ” 6,8% PKB w 2021 roku oraz 9% w 2030 roku”
Strajk lekarzy – co z pacjentami?

Co podczas strajku lekarzy będzie z pacjentami? To pytanie pojawia się bardzo często. Warto zwrócić uwagę, że nasz kraj znajduje się w sytuacji wyjątkowej – wszystko rzecz jasna przez epidemię koronawirusa. Jak zapowiada nasz informator, odejście od łóżek to już zupełna ostateczność, która wynikać może z zupełnego braku zainteresowania sytuacją lekarzy ze strony rządu. Tak czy inaczej, jeśli miałoby do tego dojść – będzie się to odbywać w specjalnych warunkach, a pomoc nadal będzie niesiona w poszczególnych przypadkach.

Akcja przez lekarzy ma być sygnowana hasztagiem #leczymymimowszystko”.

źródło zdjęcia: Porozumienie Rezydentów (Facebook)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.