308 nowych aut dla rządu? Tymczasem druga fala epidemii i kryzys w natarciu

308 nowych aut

308 nowych aut dla rządu? Tymczasem druga fala epidemii i kryzys w natarciu! Sensacyjne informacje o planowanym przetargu na zakup nowych samochodów (w tym limuzyn) dla rządu, opublikował na łamach swojej gazety dziennik Fakt. Przetarg miało ogłosić Centrum Obsługi Administracji Rządowej. Samochody zawarte w przetargu miałyby trafić do Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Obrony Narodowej. Cała sprawa już teraz wzbudziła ogromne poruszenie. Czy doba pandemii i nadciągający, a nawet trwający już kryzys, to właściwy czas na tego typu zakupy? Takie pytanie zadają sobie niemal wszyscy…

308 nowych aut dla rządu? Tymczasem druga fala epidemii w natarciu, kryzys na horyzoncie

Sensacyjne informacje do wiadomości podaje dziennik Fakt! Jak się okazuje, rząd planuje przetarg na 308 nowych pojazdów dla kilku ministerstw. Jak podaje portal donald.pl, chodzi między innymi o: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Finansów. Według doniesień Faktu, przetarg ogłosiło Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

W przetargu, oprócz tradycyjnych samochodów zawarto także pozycje obejmujące samochody elektryczne oraz hybrydy. To jednak nie koniec. Donald.pl, powołując się na Fakt, podaje, że na liście przetargowej znalazły się także: busy, SUV-y oraz furgonetki.

Informacje o planowanym zakupie 308 nowych pojazdów zelektryzowały społeczeństwo. Wszystko przez to, że wiadomości o przetargu pojawiły się w momencie, gdy Polska zmaga się z drugim, potężnym uderzeniem epidemii.

ZOBACZ TAKŻE: STRAJK LEKARZY JUŻ OD PONIEDZIAŁKU? ZNAMY POSTULATY MEDYKÓW! CZY RZĄD BĘDZIE W STANIE JE SPEŁNIĆ? CO CZEKA PACJENTÓW?

W sieci pojawiły się dokładne wytyczne dotyczące przetargu na rządowe pojazdy – to między innymi 140 samochodów benzynowych kombi oraz 31 samochodów elektrycznych hatchback

Co bardzo interesujące, Donald.pl powołując się na Fakt, na łamach swojego portalu opublikował dokładną listę pojazdów, które znalazły się w przetargu. Idąc tym tropem można wyróżnić przykładowo następujące pozycje:

  • 140 samochodów benzynowych kombi o mocy 90-130 KM
  • 31 samochodów elektrycznych hatchback o mocy 130 KM
  • 7 samochodów hybrydowych o mocy 180 KM
  • 3 samochody hybrydowe typu kompakt kombi o mocy 120 KM

W wymaganym wyposażeniu pojazdów znalazły się między innymi: tempomat adaptacyjny, czujniki deszczu, reflektory ksenonowe lub ledowe, podgrzewane fotele, asystent martwego pola itp.

źródło: Fakt, Donald.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.