Proboszcz obszedł zakaz zamknięcia cmentarzy. Wywiesił kartkę „park cmentarny”

proboszcz obszedł zakaz

Proboszcz obszedł zakaz zamknięcia cmentarzy! Do niecodziennej sytuacji doszło w Ksawerowie. Właśnie tam, miejscowy proboszcz, który zarządza cmentarzem, postanowił zbuntować się decyzji władz i pójść na rękę wiernym, otwierając cmentarz – mimo wyraźnego zakazu. Jak to zrobił? Okazało się, iż było to niezwykle łatwe – na bramie wejściowej wywiesił kartkę z napisem „park cmentarny”. Tym samym niejako przekształcił cmentarz w park, do których wstęp zakazany nie jest. Na miejscu jeszcze wczoraj pojawiła się policja.

Proboszcz obszedł zakaz zamknięcia cmentarzy. Na bramie nekropolii pojawiła się kartka z napisem „park cmentarny”

Zamknięcie cmentarzy w dosłownie ostatniej chwili – tuż przed Wszystkimi Świętymi, zelektryzowało polskie społeczeństwo. To już kolejny ruch rządu w ostatnim czasie, która zdecydowanie nie spodobała się rodakom. Według tego, co można usłyszeć od piątku, decyzja o zamknięciu cmentarzy podjęta została zbyt późno. Dodatkowo nie wzięto pod uwagę przedsiębiorców, którzy swój niemal cały zysk opierają właśnie na handlu kwiatami i zniczami przy okazji święta zmarłych.

W całej Polsce ruszyły akcje wsparcia dla handlarzy kwiatami i zniczami. Miejscowe samorządy w różnych rejonach naszego kraju zezwoliły na handel, mimo tego, że na cmentarze wchodzić nie wolno. Ludzie w geście solidarności w wielu miejscach i tak kupowali kwiaty, ustawiając je przed bramami zamkniętych nekropolii. Kwiaty od handlarzy postanowił odkupić także prezydent miasta Wrocław – Jacek Sutryk. Wszystko po to, aby przyozdobić miasto.

Krok dalej poszedł jednak proboszcze pewnej parafii z Ksawerowa. Mianowicie, duchowny obszedł zakaz zamykania cmentarzy. Obiekt, którym zarządza, przekształcił w… „park cmentarny”.

ZOBACZ TAKŻE: STRAJK LEKARZY JUŻ OD PONIEDZIAŁKU? SZOKUJĄCE INFORMACJE – W ŚRODKU DRUGIEJ FALI EPIDEMII KORONAWIRUSA!

„Park cmentarny” zamiast cmentarza – na miejsce przyjechała policja, funkcjonariusze przekonywali proboszcza, aby jednak zamknął nekropolię

Sprawa bardzo szybko stała się medialna. Na „park cmentarny” ludzie wchodzili bez żadnych przeszkód, a proboszcz z Ksawerowa błyskawicznie stał się idolem wielu Polaków.

Jak łatwo się domyślić, wszystkim zainteresowała się także policja. Portal Donald.pl podaje, że funkcjonariusze mieli przekonywać proboszcza do zamknięcia nekropolii.

O wszystkim pisał także facebookowy portal „Płońsk w sieci”:

‼️Proboszcz z Ksawerowa wywiesił na bramie cmentarza kartkę z napisem „park cmentarny” i zostawił otwartą furtkę. Ludzie…

Opublikowany przez Płońsk w Sieci Sobota, 31 października 2020

źródło: Donald.pl, Facebook – Płońsk w sieci

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.