Odcinkowy pomiar prędkości na A1 – nieprawdopodobna ilość mandatów w pierwszy dzień!

odcinkowy pomiar prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości na A1 już zbiera żniwa! Uruchomiony w środę bat na kierowców, tylko pierwszego dnia przyczynił się do wlepienia – bagatela – 1300 mandatów. Wdrożenie w życie odcinkowego pomiaru prędkości na autostradzie A1 pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim zapowiadano od jakiegoś czasu. Niestety dla kierowców – wielu z nich nie zastosowało się do widniejących tam ograniczeń. Co ciekawe, na dziś (piątek, 22 stycznia 2021) zaplanowano uruchomienie kolejnego odcinka pomiarowego. Czy on także okaże się zmorą dla kierujących?

Odcinkowy pomiar prędkości na A1 – tylko w pierwszy dzień posypało się aż 1300 mandatów!

Kierowców, którzy nieświadomie pędzili autostradą A1 począwszy od minionej środy, czeka niemiła niespodzianka. Wszystko ze względu na zamontowany tam odcinkowy pomiar prędkości. System – według informacji lodzkie112.pl – uruchomiono w środę 20 stycznia. Wszystko na przebudowywanej trasie.

Na sam początek pomiarowi poddano odcinek 18 kilometrów pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim. GTID odpowiedzialne za umieszczenie i uruchomienie urządzenia w tym miejscu zapewnia, że celem jest poprawa bezpieczeństwa w pobliżu remontowanych odcinków. Tym samym oddala zarzuty, że to nic innego, jak swego rodzaju pułapka na kierowców, którzy mają zbyt ciężką nogę.

Fakty natomiast są następujące – tylko pierwszego dnia od uruchomienia odcinkowego pomiaru prędkości, urządzenie odnotowało aż 1300 pojazdów, które poruszały się zbyt szybko. To bardzo duża liczba, które pozwala na wyciągnięcie pewnych wniosków.

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN WKRĘCONY W RADIU ZET! POPULARNY POLSKI CELEBRYTA ORAZ BYŁY PIĘŚCIARZ DAŁ SIĘ NABRAĆ? WIDZOWIE NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI I KOMENTUJĄ POMYSŁ NA ŻART – ZOBACZ NAGRANIE I CAŁĄ ROZMOWĘ! [WIDEO]

W piątek 22 stycznia 2021 rusza kolejny odcinkowy pomiar prędkości! Gdzie trzeba zdjąć nogę z gazu?

Jak się okazuje, odcinkowy pomiar prędkości na odcinku pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim na A1 to nie koniec. Jak czytamy w portalu lodzkie112.pl, kolejne urządzenia mają pojawić się już 22 stycznia 2021 na trasie od obwodnicy Częstochowy do Kamieńska.

Kierowcy nie do końca przywykli do tego typu urządzeń pomiarowych w naszym kraju. Stąd też może wynikać ogromna ilość wykroczeń już tylko w pierwszym dniu działania radarów.

źródło: lodzkie112.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.