Sprzedawcy pomylili grzyby jadalne z trującymi – 4 osoby zmarły

Sprzedawcy pomylili grzyby

Sprzedawcy pomylili grzyby jadalne z trującymi. Konkretnie mowa tu o muchomorach sromotnikowych, po których spożyciu zmarły już 4 osoby. Wszystkie mieszkały na jednym osiedlu we Wrześni. Mężczyźni sprzedający swoje zbiory tłumaczyli, że sami jedli grzyby i czuli się po nich dobrze. Nie mieli pojęcia, że są trujące.

Sprzedawcy pomylili grzyby jadalne z trującymi

Niepokojące wydarzenia miały miejsce we Wrześni w województwie wielkopolskim. Mężczyźni razem z jadalnymi grzybami sprzedawali również muchomory sromotnikowe. Na początku tygodnia po spożyciu zakupionych grzybów zmarła 70-letnia kobieta. Dziś zmarł także jej 44-letni syn, prawdopodobnie z tego samego powodu. Dwie pozostałe ofiary to siostry w wieku 80 i 66 lat. Zmarły na oddziale toksykologii w szpitalu im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Wszystkie ofiary mieszkały na tym samym osiedlu we Wrześni. Funkcjonariusze ustalili, że grzyby zakupiono na targowisku oraz bezpośrednio od sprzedawców, którzy przynosili je do domów.


ZOBACZ TAKŻE: GRZYBIARZE ZNALEŹLI W LESIE NIEWYBUCH – PRZYNIEŚLI GO PROSTO NA KOMENDĘ POLICJI

Mężczyźni sprzedający grzyby zostali zatrzymani. Przesłuchano ich, a następnie zwolnionio do domów. Co więcej, nie usłyszeli żadnych zarzutów. Tłumaczyli się, że nie mieli pojęcia, iż są trujące. Zapewniali, że znają się na grzybach i zbierają je od dziecka. Ponadto uważali, że sami je jedli i czuli się po nich dobrze.

 

Policja szuka kolejnych, ewentualnych nabywców grzybów, a sprawą zajęła się prokuratura.

Pamiętajmy, aby nigdy nie kupować grzybów z niepewnego źródła. Warto również przypomnieć, że muchomor sromotnikowy jest podobny do kani, a młode sromotniki przypominają gąskę zieloną.

źródło: rmf24.pl, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.