Grzybiarze znaleźli w lesie niewybuch – przynieśli go prosto na komendę policji

Grzybiarze znaleźli w lesie

Grzybiarze znaleźli w lesie niewybuch z II wojny światowej i postanowili… zanieść go prosto na komisariat policji. Natychmiast wezwano patrol saperski, a ponadto ewakuowano całą okolicę. Mężczyźni wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością, narażając na niebezpieczeństwo mnóstwo ludzi. Służby apelują o rozwagę i odpowiednie postępowanie w razie znalezienia materiałów wybuchowych.

Grzybiarze znaleźli w lesie niewybuch

Do niebezpieczniej i skrajnie nieodpowiedzialnej sytuacji doszło w Lubaniu. Mężczyźni, którzy wybrali się na grzyby do okolicznych lasów, zamiast prawdziwków znaleźli niewybuchy z czasów II wojny światowej. Grzybiarze postanowili zabrać go ze sobą i udali się prosto do najbliższego posterunku policji. Funkcjonariusze oniemieli widząc mężczyzn z materiałem wybuchowym. Natychmiast ruszono do akcji. Mundurowi szybko wezwali patrol saperski, ewakuowano całą okolicę, a miejsce, w którym pozostawiono granaty zabezpieczono. Zamknięto także drogę, wstrzymano ruch kołowy i pieszy. Ewakuowano mieszkańców 8 pobliskich budynków mieszkalnych oraz funkcjonariuszy policji wraz z osobami znajdującymi się w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W sumie 43 osoby. Na miejscu niezwłocznie pojawił się Patrol Saperski z Bolesławca, który przejął materiał wybuchowy. Niewybuch zdetonowano, dzięki czemu na szczęście nie doszło do eksplozji.

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grzybiarzy zszokowało wszystkich, a w szczególności policjantów oraz seprów.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj mieszkańcy powiatu lubańskiego, którzy przynieśli do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu dwa niewybuchy w postaci granatów moździerzowych z czasów II Wojny Światowej. Niewybuchy zostały znalezione w terenie leśnym w gminie Lubań podczas zbierania grzybów – relacjonują policjanci.

ZOBACZ TAKŻE: TESLA PRZEKROCZYŁA PRĘDKOŚĆ I UCIEKAŁA PRZED POLICJĄ – BEZ KIEROWCY

W związku z zaistniałą sytuacją policja oraz saperzy apelują o rozwagę. Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewybuchów pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać. Należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji, a ponadto oddalić się od miejsca. Jeśli jest taka możliwość, powinno się zabezpieczyć miejsce oraz ewakuować znajdujących się w pobliżu ludzi i czekać na przyjazd służb.

źródło: polsatnews.pl, dolnoslaska.policja.gov.pl, facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.