Spryskał psa gazem – jest już w rękach policji!

spsikał psa gazem

Spryskał psa gazem – jest już w rękach policji! W ostatnich dniach niezwykle głośno było o sytuacji z Poznania. Właśnie tam, we wtorek w godzinach wieczornych, pewien mężczyzna zaatakował przywiązanego pod sklepem psa. W akcję poszukiwawczą włączyła się cała Polska – a było to o tyle łatwiejsze, że wszystko uchwyciło czujne oko monitoringu. Sprawca jest już w rękach policji, a grozi mu nawet więzienie.

Spryskał psa gazem – skandaliczna sytuacja z Poznania

Do skandalicznej sytuacji doszło w miniony wtorek w Poznaniu. Wszystko działo się już po zmroku, tuż przy sklepie spożywczym. Właśnie tam przywiązany był pies osoby, która akurat robiła zakupy. Obok sklepu pojawiła się natomiast osoba, która po upewnieniu się że nie ma żadnych świadków – zaatakowała bezbronne zwierzę, pryskając gazem prosto w pysk czworonoga. Uwadze napastnika umknął jednak monitoring, który znajdował się tuż przed nim. Nagranie z kamery szybko trafiło do sieci, a internauci zjednoczyli się w pomocy zidentyfikowania sprawcy ataku.

ZOBACZ TAKŻE: KIEROWCA MPK WE WROCŁAWIU ZABŁĄDZIŁ W MIEŚCIE! RAJD CHODNIKIEM ABY POWRÓCIĆ NA TRASĘ. MĘŻCZYŹNIE GROŻĄ KONSEKWENCJE!

Sprawca już w rękach policji – grozi mu nawet odsiadka

Nagłośniona w sieci sytuacja, bardzo szybko zostało wyjaśniona przez policję. Dzięki czytelnym zapisom monitoringu, sprawcę udało się namierzyć oraz zatrzymać. O wszystkim za pomocą Twittera poinformował Andrzej Borowiak:

Pies może tracić wzrok – fatalne skutki haniebnego zachowania napastnika

Z relacji właściciela poszkodowanego czworonoga wynika, że momentalnie po wyjściu ze sklepu zauważył, iż z psem dzieje się coś złego. Próbował nawet sam znaleźć oprawcę, jednak nie udało mu się to. W zamian natychmiast udał się do weterynarza, gdzie zwierzę dostało leki przeciwbólowe. Nie zmienia to jednak faktu, że pupil mężczyzny może teraz tracić wzrok.

Jak teraz wiadomo, sprawcy może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami.

źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.