Społeczeństwo nie chce myśliwych – na terenie gminy Sopot polowań już nie będzie

społeczeństwo nie chce myśliwych

Społeczeństwo nie chce myśliwych! Pierwsze miasto skorzysta z nowych przepisów, dzięki którym polowania nie będą odbywały się na jego terenach. Mianowicie, chodzi o Sopot, a wszystko za sprawą tamtejszego prezydenta, Jacka Karnowskiego.

Społeczeństwo nie chce myśliwych – na terenie gminy Sopot polowań już nie będzue

Trzeba przyznać, że zwłaszcza po ostatnich tragicznych wydarzeniach, myśliwi są nieustannie na ustach ludzi, a rząd postanowił przyjrzeć się ich działalności dokładniej. Okazuje się, że niedawne zmiany w prawie pozwalają samorządom na wyłączenie terenów swojej gminy z Polowań. To zrobił właśnie prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. Decyzja uzasadniana była przede wszystkim obawą o bezpieczeństwo zarówno samych myśliwych, jak i przypadkowych osób. Wszystkiemu miały przyczynić się niedawne fatalne zajścia, mające miejsce właśnie podczas polowań i nagonek na dziki.

ZOBACZ TAKŻE: POTĘŻNA KRYTYKA GRETY THUNBERG! JEREMY CLARKSON NIE POZOSTAWIŁ NA SZWEDCE SUCHEJ NITKI

Wzorem Sopotu pragną iść inne miasta i okręgi. Myśliwi się odgrażają, że w ten sposób społeczeństwo zaburzy cały ekosystem

Już teraz pojawiają się głosy, że do projektu pragną dołączyć coraz to nowsze miasta. Nie podoba się to rzecz jasna myśliwym. Odgrażają się oni, że bez ich ingerencji, ekosystem w przyrodzie zostanie zdecydowanie zaburzony. To jednak nie zniechęca gmin przed odważnymi działaniami.

Cieszą się także ludzie, dla których ważne są zwierzęta. Dzięki ograniczeniom, będzie ich ginąć mniej.

źródło zdjęcia: wmeritum.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.