Silver squeeze – co to jest? Manipulacje cenami srebra na giełdzie?

silversqueeze o co chodzi

Silver squeeze – o co chodzi? Od pewnego czasu w sieci pojawia się coraz więcej informacji o rzekomym #silversqueeze, a hasztag aktualnie trenduje w portalu Twitter. Jak się okazuje, wszystko związane jest z podejrzeniami ze strony Wall Street Bets o manipulację cenami srebra na giełdzie, których mogłyby dokonywać „pewne instytucje finansowe”. Jak cała sprawa wygląda w istocie? Tłumaczymy poniżej!

Silver squeeze – co to? Co dzieje się ze srebrem na giełdach? Jest wyjaśnienie!

W ostatnim czasie bardzo głośno jest o #silversqueeze w mediach społecznościowych i na niektórych portalach. Internauci akcję błyskawicznie skojarzyli z głośnym „GameStop”, ale jak wyjaśnia na Twitterze Tomasz Wyłuda – idea choć podobna, jest nieco inna.

Dlaczego srebro jest tak wyjątkowe? To także tłumacy Tomasz Wyłuda, czyli Dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego Credit Agricole, Doktor ekonomii i finansów i Doradca Inwestycyjny:

Idąc dalej – Tomasz Wyłuda tłumaczy:

Ze względu na spodziewany wzrost popytu i spodziewany spadek podaży cena srebra powinna rosnąć ponieważ inwestorzy przewidując wzrost cen srebra zakupują je dzisiaj aby odsprzedać w przyszłości kiedy będzie na nie większe zapotrzebowanie.

Jednakże:

Zawiłości pojawiają się jednak gdy przechodzi do konkretów – czyli do ewentualnego nabycia rzeczonego srebra. To także tłumaczy Tomasz Wyłuda:

Większość ETF na srebro nie posiada srebra tylko naśladuje zmiany jego cen kupując kontrakty terminowe, które wystawiają pewne instytucje finansowe. Kontrakty terminowe na srebro to instrument finansowy, będący rodzajem umowy, zawartej pomiędzy kupującym, a sprzedającym, w której sprzedający zobowiązuje dostarczyć srebro w kupującemu srebro w przyszłości po cenie zakupu na kontrakcie.

ZOBACZ TAKŻE: ARTUR SZPILKA NA USTACH INTERNAUTÓW! TYM RAZEM SIĘ NIE POPISAŁ [WIDEO]

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.