Ranking państw, które najlepiej radzą sobie z pandemią koronawirusa. Na którym miejscu Polska?

Ranking państw

Australijscy badacze przygotowali ranking państw, które najlepiej poradziły sobie z pandemią koronawirusa. W zestawieniu zabrakło jednak Czech, Białorusi i Chin, z powodu braku wystarczających i rzetelnych danych. Kraj, który uznano za najlepiej radzący sobie z wirusem to Nowa Zelandia. Na którym miejscy usytuowała się Polska? Poznajcie szczegóły!

Sytuacja na świecie

Pierwszy przypadek koronawirusa w Wuhan odnotowana 7 stycznia ubiegłego roku. Zapewne niewiele osób przypuszczało, że śmiercionośny wirus w tak szybkim tempie rozprzestrzeni się na całym świecie. Przypomnijmy, że od początku pandemii odnotowano ponad 102 mln przypadków zakażenia Covid-19, przy czym śmierć wskutek choroby poniosło ponad 2,2 mln osób. Tylko w Polsce potwierdzono ponad 1,5 przypadków, z czego 37 180 to zgony, natomiast w ostatniej dobie odnotowano kolejne 4 706 nowych przypadków. Kraje z największą ilością chorych to niezmiennie od miesięcy: Stany Zjednoczone, Indie, Brazylia, Rosja i Wielka Brytania.

 

ZOBACZ TAKŻE: KONTROWERSYJNY TEST COVID-19 NA LOTNISKACH? POBIERANY Z…

Ranking państw, które najlepiej radzą sobie z pandemią koronawirusa

Australijscy badacze postanowili sprawdzić, kto najlepiej poradził sobie z pandemią. Wzięli pod uwagę 6 aspektów: liczbę zakażeń, liczbę zakażeń na milion mieszkańców, liczbę zgonów, liczbę zgonów na milion mieszkańców, a także odsetek liczby zakażonych względem liczby testów i liczbę testów na tysiąc mieszkańców. Na liście uwzględniono 98. państw. Pierwsze miejsce, czyli kraj, który najlepiej poradził sobie z koronawirusem, zajęła Nowa Zelandia. Kolejno usytuował się: Wietnam, Tajwan i Tajlandia, Cypr, Rwanda, Islandia, Austria, Łotwa i Sri Lanka. 

Na ostatnim miejscu znalazła się Brazylia, a tuż przed nią Meksyk Kolumbia, Iran i Stany Zjednoczone. Polska usytuowała się na 65. miejscu. Jeżeli chodzi o kraje europejskie, Litwa zajęła 19. miejsce, Słowacja 22., Niemcy 55., Bułgaria 67., Belgia 72., Francja 73., Holandia 75., Hiszpania 78 i Ukraina 90. W rankingu nie znalazły się natomiast Czechy, Białoruś i Chiny, z powodu braku wystarczających i rzetelnych danych.

 

źródło: polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.