Silne tornado nawiedziło Francję i Luksemburg! [WIDEO]

silne tornado nawiedziło Francję

Silne tornado nawiedziło Francję i Luksemburg! Niepokojące, a zarazem niezwykle groźne zjawiska pogodowe pojawiają się już w miejscach, gdzie do tej pory ich obecność zdawała się niemożliwa. Tym razem silne tornado uderzyło we państwa europejskie. W sieci krążą przerażające nagrania, ukazujące siłę i skalę zjawiska. W powietrzu witać latające przedmioty – niektóre naprawdę sporych rozmiarów. Uszkodzonych i zniszczonych jest wiele budynków, kilkadziesiąt osób rannych. Jednakże, na szczęście tym razem obyło się ofiar.

Silne tornado nawiedziło Francję i Luksemburg – zobacz nagranie

Silne tornado nawiedziło Francję i Luksemburg. Co więcej, była to trąba powietrzna stosunkowo rzadko spotykana. Eksperci określają ją mianem multi-vortex tornado, a więc – tłumacząc na język polski – we Francji i Luksemburgu ludzie mieli do czynienia z tornadem wielowirowym. Jego siłę sklasyfikowano jako F2. Oznacza to, że prędkość wiatru wywołanego przez wir wynosi od 183 do 253 kilometrów na godzinę. Taki żywioł może powodować ogromne zniszczenia i jest wysoce niebezpieczny dla ludzi. Jeden z filmów pokazujący zjawisko zaobserwowane w Europie można zobaczyć poniżej:

Setki zniszczonych domów i dziesiątki rannych osób

Tornado zasiało ogromne spustoszenie. Choć nawiedziło też Francję, mówi się, że zdecydowanie większe szkody wyrządziło w Luksemburgu. Bilans strat jest tragiczny. Jak podają tamtejsze media, rannych zostało około 20 osób, w tym dwie bardzo poważnie.

Gdyby tego było mało, uszkodzeniu uległo ponad 100 budynków, a około 20 miało zostać doszczętnie zniszczonych. Anomalia pogodowe występują na coraz większą skalę. Mianowicie zjawiska, które do tej pory większość mogła oglądać jedynie w telewizji, a miejsce miały za oceanem, powoli docierają do Europy.

ZOBACZ TAKŻE: UDERZYŁ SĘDZIEGO! ZOBACZ REAKCJĘ ARBITRA!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.