Scenarzysta filmu Vegi zatrzymany! Miał powiązania z grupą Psychofans

Scenarzysta filmu Vegi zatrzymany

Scenarzysta filmu Vegi zatrzymany przez CBŚP. Grzegorz B. wraz z reżyserem napisał scenariusz filmu „Pętla”, a ponadto wystąpił w „Bad Boy” oraz „Polityce”. Powodem zatrzymania jest śledztwo dotyczące jego udziału w grupie Psychofans. Zarzucono mu także handel narkotykami, łapówkarstwo i powoływanie się na wpływy w Służbie Więziennej na Podkarpaciu.

Scenarzysta filmu Vegi zatrzymany!

Grzegorz B. występujący w filmach „Polityka” i „Bad Boy” został zatrzymany za udział w grupie Psychofans, deklarującej się jako kibice Ruchu Chorzów. Gang działał w latach 2014-2017, głównie na terenie Katowic, Krakowa i Chorzowa. Zajmowali się wyłudzeniami, rozbojami, wymuszeniami, porwaniami dla okupu, fałszowaniem dokumentów oraz produkcją i dystrybucją narkotyków oraz innych środków psychotropowych. Wielokrotnie brali również udział w bójkach z kibicami innych klubów piłkarskich.

Scenarzysta filmu Vegi został zatrzymany za handel narkotykami, rozprowadzanie środków odurzających, łapówkarstwo za prawo jazdy, a także powoływanie się na wpływy w Służbie Więziennej na Podkarpaciu. Oprócz Grzegorza B. zatrzymano również inne osoby.

Z ustaleń naszych ludzi wynika, że jej członkowie mogli dokonywać przestępstw narkotykowych, przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a także stać za wyłudzeniem blisko 90 tys. litrów oleju napędowego – poinformowała nadkomisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji.

ZOBACZ TAKŻE: „OCZY DIABŁA” – SZOKUJĄCY DOKUMENT PATRYKA VEGI JUŻ W SIECI! TYLKO DLA OSÓB O MOCNYCH NERWACH!

Co więcej, policja podczas swoich działań zabezpieczyła aż 160 tys. zł, dokumentację, komputery, telefony i amunicję.

Działania przeprowadzono pod koniec stycznia na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych, oraz dokumentację. Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce – poinformowała rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji, Iwona Jurkiewicz.

Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec zatrzymanych: Rafała L., Jerzego K., Grzegorza O., Tadeusza P. i Grzegorza B. Śląski wydział Prokuratury oskarżył już 108 członków Psychofans, natomiast postępowanie toczy się przeciwko kolejnym 57.

 

źródło: rmf24.pl, onet.pl, se.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.