Zaskakująca decyzja rządu! Kolejna branża może wznowić działalność dziś od północy

co się dzieje w Polsce

Zaskakująca decyzja rządu! Jak donoszą dziennikarze RMF24.pl, kolejna branża może wznowić działalność już dziś od północy. Decyzję tę podjęto nagle i nikt się tego nie spodziewał. Wszystko budzi jednak pewnego rodzaju kontrowersje, o czym szerzej piszemy niżej. Przypominamy także, że już od 12 lutego otwarte mogą być kina, teatry i hotele. Dozwolone będzie także uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Zaskakująca decyzja rządu! Kolejna branża może wznowić działalność dziś od północy – tego nikt się nie spodziewał

Obostrzenia nadal skutecznie paraliżują codzienne życie nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Ostatnie doniesienia pozwalały jednak na optymistyczne spojrzenie w przyszłość – wydawało się, że liczba nowych dziennych zakażeń maleje, a rząd powoli zacznie odmrażać te gałęzie gospodarki, za którymi rodacy stęsknili się najbardziej.

Jak dobrze wiadomo, już od jutra (12.02.2021) postanowiono wznowić działalność hoteli, kin i teatrów. Ponadto umożliwiono uprawienie sportu na świeżym powietrzu. Wcześniej z kolei rząd zdecydował, że otwarte mogą być centra handlowe. Teraz okazuje się, że od północy czeka nas jeszcze jedna, zaskakująca zmiana, o której wcześniej prawie wcale nie mówiono. Mianowicie, od jutra rząd postanowił otworzyć także kasyna. O wszystkim donoszą dziennikarze RMF24.pl. Obłożono to jednak pewnymi warunkami – do kasyna wpuszczona może być jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Poza tym, między klientami musi być 1,5 metra odstępu. Ta decyzja już teraz budzi pewne kontrowersje, zwłaszcza wobec ciągłego zamknięcia restauracji i barów.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE OBJAWY KORONAWIRUSA W POLSCE! LEKARZE UWAŻAJĄ, ŻE JUŻ RACZEJ NIC ICH NIE ZDZIWI

Kasyna się otwierają, a bary i restauracje nadal czekają na swoją kolej – nie wszystkim się to podoba

Kontrowersje dotyczące otwierania kasyn, dotyczą przede wszystkim aspektu nadal zamkniętych restauracji i barów. Jak czytamy w RMF – poza grą w karty i ruletkę, w kasynie można rozmawiać i pić, oczywiście w zachowaniu reżimu sanitarnego. Natomiast taki sam reżim nie może obowiązywać już w restauracjach.

Portal RMF uwagę zwraca także na to, że poprzednio rząd długo zwlekał z zamykaniem kasyn, natomiast teraz nagle je otwiera. Jak jednak podaje strona informacyjna popularnej rozgłośni radiowej – może to mieć związek z wysokimi wpływami podatkowymi płynącymi właśnie z kasyn.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.