Przerażający pająk znaleziony w Australii. Czym grozi ugryzienie? [FOTO]

przerażający pająk

Przerażający pająk znaleziony w Australii. To już kolejny raz, kiedy w sieci niezwykle popularne staje się znalezisko właśnie prosto z Australii. Miejsce to słynie z występowania tam przerażających owadów i zwierząt. Tym razem w roli głównej wystąpił pająk, którego rozmiary robią ogromne wrażenie. Czy jest on niebezpieczny dla człowieka? Czym może skutkować ugryzienie przez takiego giganta? Poniżej zdradzamy szczegóły!

Przerażający pająk znaleziony w Australii. Ukrywał się w domu – w sieci pojawiły się zdumiewające zdjęcia

Po raz kolejny niebywałe informacje okraszone jedynymi w swoim rodzaju zdjęciami docierają z Australii. Z tego miejsca uprzedzamy – to koszmar dla osób cierpiących na arachnofobię. Jak doskonale wiadomo, Australia słynie z przerażających i niebezpiecznych owadów i zwierząt. Tym razem jednak miarka się przebrała – dosłownie i w przenośni. Niedawno donosiliśmy o trwającej tam inwazji pająków. Tym razem sieć obiegły zdjęcia jednego, ale wybitnie szczególnego osobnika. Jego rozmiary robią kolosalne wrażenie, a gigant ukrywał się pewnym domostwie w Queensland.

przerażający pająk

Jak podaje portal ladbible.com, potężny okaz określa się mianem „tkacza kul”. Jego fotografie opublikowano w serwisie reddit.com i momentalnie stały się one popularne na całym świecie. Podejrzewa się, że na zdjęciu widnieje samica, gdyż samce z tego samego gatunku są o wiele mniejsze. Czy gigant gryzie? A jeśli tak – jakie mogą być tego konsekwencje?

ZOBACZ TAKŻE: ZASKAKUJĄCA DECYZJA RZĄDU! DZIŚ OD PÓŁNOCY DZIAŁALNOŚĆ MOŻE WZNOWIĆ KOLEJNA BRANŻA, O KTÓREJ WCZEŚNIEJ NIE WSPOMINANO! JUŻ TERAZ BUDZI TO NIEMAŁE KONTROWERSJE…

Gigant nie jest agresywny, ale może ugryźć. Co się wtedy stanie?

Choć pająk wygląda groźnie i odstrasza już samym wyglądem – nie należy do agresywnych gatunków. Jak czytamy w ladbible.com, gigant gryzie raczej niechętnie. Nie oznacza to jednak, że jest kompletnie pokojowo nastawiony, a ludzie mimo wszystko mogą odczuć na własnej skórze skutki bliskiego kontaktu z pająkiem.

przerażający pająk

W przypadku ugryzienia, do objawów zalicza się przeważnie niewielki, miejscowy ból, a oprócz tego drętwienie i widoczny obrzęk. Jad omawianego pająka nie zabija człowieka, ale mimo to po ukąszeniu mogą wystąpić zawroty głowy i nudności. Osobnik słynie też z tkania imponujących sieci.

źródło: reddit.com, ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.