Rząd wyśle do Polaków SMS z terminem szczepienia na COVID-19! Znane szczegóły

rząd wyśle do polaków sms

Rząd wyśle do Polaków SMS z terminem szczepienia na COVID-19! W sieci pojawiły się już konkretne plany dotyczące masowych szczepień mających zwalczyć epidemię koronawirusa. Jak podaje dobrze poinformowany portal money.pl – w naszym kraju szczepienia mogą ruszyć już na przełomie stycznia i lutego. Portal ujawnił także kilka innych szczegółów dotyczących szczepień, takich jak dostępność szczepionki, to czy będzie obowiązkowa, oraz jej ewentualną cenę.

Rząd wyśle do Polaków SMS z terminem szczepienia na COVID-19! Poznajemy coraz więcej szczegółów

W środę z samego rana gruchnęła sensacyjna wiadomość o bardzo szybki wdrożeniu programu szczepień w Wielkiej Brytanii. Jak się jednak okazuje, kwestią czasu jest pojawienie się szczepionki także w Polsce. Jak donosi portal money.pl, pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi w naszym kraju powinny pojawić się już na przełomie stycznia i lutego. Co ciekawe, rząd obywateli o terminie szczepienia ma informować za pomocą wiadomości SMS lub telefonicznie. Ale czy jest to równoznaczne z tym, że szczepionka na COVID-19 będzie obowiązkowa?

Czy szczepionka na COVID-19 będzie obowiązkowa w Polsce?

W związku z informacją o wiadomościach tekstowych oraz telefonach z terminem szczepienia, pojawiło się pytanie dotyczące konieczności przyjęcia szczepionki. Jak jednak na ten moment zapewnia rząd, szczepienia nie będą obowiązkowe – skorzystać z nich będzie mógł natomiast każdy zainteresowany. Podsumowując – szczepionka będzie darmowa i dobrowolna. Portal money.pl przytacza także słowa premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczące procesu szczepień w naszym kraju. Cytujemy je poniżej:

Proces szczepień będzie zorganizowany w sposób prosty: rejestracja online, ale możliwość też tradycyjnie, zgłoszenie do punktu szczepień, szczepienie, powtórzenie po 21 dniach.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKA BRYTANIA OFICJALNIE ZACZYNA SZCZEPIENIA NA KORONAWIRUSA! WYKORZYSTAJĄ PREPARATY PFIZER BIONTECH

Polska kupi około 45 milionów dawek szczepionki. Wiadomo kto dostanie ją w pierwszej kolejności

Według zapowiedzi rządu, Polska ma kupić blisko 45 milionów dawek szczepionki na koronawirusa. Będą to produkty koncernów: Pfizer, Johnson&Johnson, AstraZeneca. Money.pl podaje także spodziewany koszt zakupu szczepionek – wszystko może wynieść pomiędzy 5 a 10 mld złotych.

Wiadomo także kto w pierwszej kolejności będzie mógł liczyć na zaszczepienie. W Polsce będą to seniorzy powyżej 75. roku życia oraz medycy. Bardzo podobną strategię przyjęła Wielka Brytania.

źródło: money.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.