Opel Jana Pawła II w gablocie w Radzyminie – uznano go za relikwię [WIDEO]

opel jana pawła II

Opel Jana Pawła II w gablocie w Radzyminie! Jak podaje portal Kurier Lubelski, samochód uznano za relikwię drugiego stopnia. Niecodzienny eksponat postawiono przed tamtejszym sanktuarium Jana Pawła II. Atrakcja już teraz wzbudziła ogromne zainteresowanie. Opel mimo wieku prezentuje się świetnie, a cały efekt potęguje duża, robiąca wrażenie gablota, w której go umieszczono. Ale czy rzeczywiście możemy mówić o relikwii? Wątpliwości co do tego ma ks. prof. Józef Naumowicz, o czym pisze portal wp.pl.

Opel Jana Pawła II w gablocie w Radzyminie – uznano go za relikwię! Eksponat robi ogromne wrażenie

Bardzo niecodzienny eksponat stanął przed sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie! Mianowicie, przed świątynią pojawiła się efektowna, ogromna gablota, w której umieszczono starego Opla. Jak się okazuje, samochodem miał podróżować Jan Paweł II. Według Kuriera Lubelskiego, pojazd uznano za relikwię. I to relikwię drugiego stopnia. Tłumaczy się to faktem, że przedmiot związany był ze świętym jeszcze za jego życia ziemskiego.

Kurier Lubelski zwraca uwagę, że znajdująca się przed budowanym w Radzyminie sanktuarium gablota ze starym Oplem Vectrą, przyciąga ogromna uwagę społeczeństwa. Można przeczytać o tym także w portalu Facebook na stronie radzymińskiego sanktuarium:

Samochód, którym Jan Paweł II podróżował, ma już u nas swój nowy garaż. Składamy wielkie podziękowania księdzu Andrzejowi Dobrzyńskiemu, Dyrektorowi Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, za tak wyjątkowy dar dla naszej parafii!

ZOBACZ TAKŻE: RZĄD WYŚLE POLAKOM SMS Z TERMINEM SZCZEPIEŃ NA COVID-19! ZNANE SĄ WSTĘPNE PLANY MASOWYCH SZCZEPIEŃ W NASZYM KRAJU! DLA KOGO SZCZEPIONKA? KIEDY MOŻNA SIĘ ICH SPODZIEWAĆ?

Pojawił się spór – ks. prof. Józef Naumowicz zapewnia: „W tym wypadku nie może być mowy o relikwii”

Jak się okazuje, nie wszyscy podzielają zachwyt Oplem, który stanął w efektownej gablocie w Radzyminie. Portal wp.pl powołuje się tutaj na wypowiedź ks. prof. Józefa Naumowicza dla Interii. Według niego, trudno tutaj mówić o relikwii. Wszystko cytujemy poniżej:

To zwykła pamiątka, a nie relikwia. Informacja, że w Radzyminie znajduje się samochód relikwia, to zwykły fake news. Pamiątka przypomina osobę lub wydarzenie.

Jak widać, zdania na temat Opla Vectry są mocno podzielone. Summa summarum okazuje się, że o mianie relikwii decyduje sam biskup. Ale według ks. prof. Józefa Naumowicza, w omawianym przypadku taka decyzja nie zapadła. Ba! Nie było nawet podstaw, aby coś takiego rozważać.

źródło: Facebook, wp.pl, Kurier Lubelski

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.