Pomyłka producenta leków – dzieci po spożyciu syropu zachorowały na zespół wilkołaka!

Pomyłka producenta leków

Skandaliczna pomyłka producenta leków! Okazuje się, że do syropu na rozstrój żołądka dodano silnego leku na porost włosów. W efekcie 20 dzieci zachorowało na tzw. zespół wilkołaka, a ich ciało zaczęły porastać włosy. Od feralnej pomyłki minęły już dwa lata, a włosy wciąż nie przestają rosnąć. Rodzice domagają się odszkodowań.

Pomyłka producenta leków!

Skandal w Hiszpanii! Ogromna pomyłka producenta leków okazała się mieć tragiczne skutki. Rzekomy syrop na problemy żołądkowe zamiast omeprazolu zawierał w swoim składzie minoksydyl, czyli silny lek na porost włosów. Niewłaściwie oznakowany syrop został dostarczony do aptek w Grenadzie, Kantabrii i Walencji. To właśnie tam chemicy przygotowali trefny produkt. 20 dzieci, które przyjęło lek spotkało się z okropnymi skutkami ubocznymi. Zachorowały one na tzw. zespół wilkołaka i rozwinęła się u nich hipertrychoza. Skutkiem jest nadmierne owłosienie na ciele. Rodzice dzieci szybko zgłosili problem, a pomyłka producenta wyszła na jaw. Mimo zapewnienia leczenia, problem nie zniknął, a włosy wciąż rosną.

Od fatalnej pomyłki producenta leków minęły 2 lata, a rodzice wciąż domagają się odszkodowania. Złożyli oni skargi cywilne i karne przeciwko laboratorium, kilku firmom zajmującym się importem i dystrybucją leku, a także dwóm aptekom w Kantabrii. Hiszpańska Agencja ds. Leków i Produktów Zdrowotnych nakazała wycofanie z obiegu kilku partii Farma-Química Sur SL.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKA BRYTANIA OFICJALNIE ZACZYNA SZCZEPIENIA NA KORONAWIRUSA! PREPARAT PFIZER I BIONTECH

Warto zauważyć, że naturalna postać choroby jest nieuleczalna, dlatego nie ma pewności czy da się odwrócić działanie leku. Co więcej, po zgłoszeniu problemu władze potrzebowały aż dwóch miesięcy, aby znaleźć błędy w etykietowaniu i doprowadzić do zamknięcia laboratorium.

 

Dlaczego przetestowanie leku zajmuje ponad dwa miesiące? Nic nam nie powiedziano. Jestem wściekła i przestraszona kompletnym brakiem empatii – pyta oburzona matka chorego dziecka.

Lek finalnie wycofano z obiegu.

źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.