Rząd rozda pieniądze i drogie nagrody za przyjęcie szczepionki! Znamy szczegóły

rząd rozda pieniądze

Rząd rozda pieniądze i drogie nagrody za przyjęcie szczepionki! To nie żart – w Polsce rusza tak zwana loteria szczepionkowa. Obywatele, którzy przyjmą preparat, wezmą udział w losowaniu drogocennych nagród, a w finale na szczęśliwców czeka nawet milion złotych i samochód hybrydowy. Poza tym nagradzane będą gminy, gdzie zaszczepi się największy procent mieszkańców. O wszystkim poinformował pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk.

Rząd rozda pieniądze i drogie nagrody za przyjęcie szczepionki! Poznaliśmy szczegóły loterii szczepionkowej

To dzieje się naprawdę! Rząd ogłosił loterię szczepionkową. Wyjaśniając w dużym skrócie – zaszczepieni wezmą udział w losowaniu drogocennych nagród, z czego największa wynosi milion złotych. To odpowiedź rządzących na zainteresowanie szczepionkami, które w ostatnim czasie wyraźnie zmalało. Nagrody materiale mają sprawić, że ludzie znów zmobilizują się do zapisów i przyjmowania preparatów.

Loteria ma ruszyć 1 lipca, a nad wszystkim pieczę ma sprawować Totalizator Sportowy – jak podaje o2.pl, przy wsparciu spółek skarbu państwa. Każdy uczestnik będzie miał aż 4 szanse na wygraną. Co 2000 osoba zaszczepiona otrzyma od państwa 500 złotych. To jednak nie koniec. Co tydzień wylosowane zostaną dwie nagrody po 50 tysięcy złotych, a oprócz tego bony na paliwo oraz hulajnogi elektryczne.

Co miesiąc w loterii wygrać będzie można dwa razy po 100 tysięcy złotych oraz… samochody hybrydowe. Najciekawiej zapowiada się jednak finał. Tam do zgarnięcie będzie dwa razy milion złotych i samochody hybrydowe.

ZOBACZ TAKŻE: ROBERT LEWANDOWSKI ZASZCZEPIONY! WIADOMO JAKI PREPARAT WYBRAŁ. SZCZEPILI SIĘ TEŻ INNI REPREZENTACJI PRZEBYWAJĄCY NA ZGRUPOWANIU. KILKU ODMÓWIŁO PRZYJĘCIA PREPARATU

Nagrody także dla gmin, gdzie szczepienia będą szyły najlepiej

Jak mówił Michał Dworczyk, czyli pełnomocnik rządu ds. szczepień, na nagrody mogą liczyć też poszczególne gminy, które najlepiej radzą sobie ze szczepieniami. Ma to wprowadzić element tak zwanej rywalizacji:

Chcemy wprowadzić pewien rodzaj rywalizacji. Dla pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia 75% przeznaczyć po 100 tys. zł na gminę na dowolny cel. W każdej gminie, gdzie będzie najwyższy stopień zaszczepienia w ramach 49 obszarów, otrzyma taka gmina 1 mln zł na dowolny cel. Ta gmina, która będzie miała największy wskaźnik zaszczepienia w skali Polski otrzyma dodatkowo 2 mln zł.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.