Lewandowski zaszczepiony. Wiadomo jaki preparat wybrał. Kilku zawodników odmówiło

lewandowski zaszczepiony

Lewandowski zaszczepiony – jak na ten moment, to wiadomość numer jeden w rodzimych, sportowych mediach. Kadra od wczoraj przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które rozpoczną się już 11 czerwca. Podopieczny Sousy przebywają na zgrupowaniu w Opalenicy, gdzie dziś przyjmowali szczepionki przeciwko COVID-19. Według docierających z obozu piłkarzy informacji, przyjęcie preparatu było dobrowolne i kilku zawodników odmówiło zaszczepienia się. Wśród osób, które jednak zdecydowały się na szczepienie, jest kapitan zespołu, Robert Lewandowski. Wiadomo, jaki preparat przyjął król strzelców Bundesligi.

Lewandowski zaszczepiony, wiadomo jaki preparat otrzymał

Dzisiejszy dzień zgrupowania polskiej reprezentacji przed Euro 2020 przebiega pod znakiem szczepień. Jak dobrze wiadomo, wszyscy piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego mogli przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 na trwającym zgrupowaniu, aby uniknąć ewentualnego zakażenia w trakcie trwania imprezy. W mediach pojawiła się informacja, że większość zawodników skorzystała z takiej możliwości. Znalazło się jednak kilku piłkarzy, którzy odmówili przyjęcia preparatu.

Wśród zaszczepionych znalazł się między innymi kapitan zespołu, Robert Lewandowski. Napastnik jeszcze wczoraj podczas konferencji prasowej mówił:

Nawet do końca nie wiem, jak to ma wyglądać. Wiem, że mają być szczepienia, ale nie wiem kiedy. Pewnie będzie rozmowa z doktorem. U nas w Bayernie temat szczepionek zaczął się dopiero trzy dni temu. Na pewno musi nastąpić konsultacja z klubem. Temat jest ważny i potrzebny, lecz trzeba ustalić wszystko dokładnie. To nie temat na pięć minut rozmowy.

Jak czytamy w portalu eurosport.tvn24.pl, Lewandowski przyjął preparat marki Johnson & Johnson, który podaje się w jednej dawce.

ZOBACZ TAKŻE: Z CZEGO NALEŻY SIĘ SPOWIADAĆ? OPUBLIKOWANO LISTĘ NOWYCH GRZECHÓW!

Kilku piłkarzy nie wyraziło chęci zaszczepienia się. Wiadomo ilu przyjęło preparat

Jak podał Jakub Kwiatkowski, czyli rzecznik prasowy reprezentacji Polski, preparat marki Johnson & Johnson przyjęło 19 zawodników. Można wnioskować, że wybór na tę a nie inną szczepionkę wybór padł właśnie ze względu, że podaje się ją tylko w jednej dawce.

Dziewiętnastu piłkarzy, w tym nasz kapitan, zostało dzisiaj zaszczepionych preparatem Johnson & Johnson.

Co natomiast z pozostałymi? Jak czytamy na eurosport.tvn24.pl, nie wyrazili oni chęci przyjęcia szczepionki. Tutaj podkreśla się, że szczepienie wśród kadrowiczów nie było obowiązkowe, a dobrowolne. Rzecznik prasowy dodał jeszcze:

Pozostali nie wyrazili chęci. Przypomnę, że nie było takiego obowiązku. Kilku jednak uzyskało odporność. Mogę powiedzieć, że jest tylko czterech piłkarzy, którzy nie przeszli koronawirusa i nie mają przeciwciał.

źródło: Instagram, eurosport.tvn24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.