Tadeusz Rydzyk prosi o datki na nowe auto

tadeusz

Tadeusz Rydzyk prosi o datki na nowe auto. O pomoc poprosił słuchaczy Radia Maryja, a apel skierowany jest do osób wybierających się na Jasną Górę. „Małe koperty” z datkami, mają być przeznaczone na zakupienie nowego samochodu – i to wcale nie taniego. Rozchodzi się bowiem o nowy wóz transmisyjny dla telewizji TV Trwam. Obecny ma być w opłakanym stanie, a aby kontynuować emisję programów omawianej stacji, nieodzowny jest nowy, sprawny i niestety drogi pojazd do zadań specjalnych.

Tadeusz Rydzyk prosi o datki na nowe auto

Tadeusz Rydzyk z prośbą zwrócił się do słuchaczy Radia Maryja. Jego apel charakteryzuje się konkretnością, skierowaniem na dokładny cel, który postawiła przed sobą zarządzana przez niego stacja. Mianowicie, chodzi o zakup nowoczesnego pojazdu transmisyjnego dla telewizji TV Trwam. Obecny samochód jest już w złym stanie, a gdyby tego było mało – technologia w nim zawarta jest, jak podaje Tadeusz Rydzyk, niezbyt na czasie.

Nowy wóz kosztował 5 milionów złotych, zaciągnięto na niego pożyczkę

Jak dalej mówi Tadeusz Rydzyk, nowy, zaawansowany technologicznie pojazd miał kosztować aż 5 milionów złotych. Tym samym miał mocno nadszarpnąć budżet, którym dysponuje telewizja TV Trwam. W celu jego kupna zaciągnięto pożyczkę, a wierni mogą pomóc w jej spłacie.

Zbiórka pieniędzy na spłatę nowego sprzętu telewizji TV Trwam ma odbyć się na Jasnej Górze w dniach 13-14 lipca. Ofiary należy składać w małych namiotach. Mają się one znajdować między namiotami Fundacji „Nasza Przyszłość”.

rydzyk

Tadeusz Rydzyk prosi także, aby datki zapakowano w małe koperty. Wszystko po to, aby dobrze zidentyfikować, na co jest dana wpłata. Koperty ponadto dobrze, aby podpisano imieniem, nazwiskiem oraz adresem, tak, aby darczyńcom można było odpowiednio podziękować.

Ratowanie stacji

Jak donosi fakt.pl, telewizja TV Trwam stale traci oglądalność. Między rokiem 2017 a 2018, stacja miała spaść aż o 15 miejsc w rankingu najchętniej oglądanych w Polsce – z 30. na 45. pozycję. To dość spory „zjazd”. Zakup nowego pojazdu transmisyjnego ma być jednym z kroków ku ratowaniu stacji.

źródło zdjęć: dlahandlu.pl, planeta.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.