Ruchome schody wciągnęły mężczyznę w centrum handlowym! [WIDEO]

ruchome schody wciągnęły mężczyznę

Ruchome schody wciągnęły mężczyznę w centrum handlowym! Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Chinach – a konkretniej w Zhangzhou. Poszkodowanym okazał się pewien niczego nie spodziewający się klient. Momentalnie na pomoc ruszyli mu świadkowie zdarzenia, a na miejsce wezwano służby ratunkowe. W mechanizmie schodów automatycznych utknęła noga osoby z nagrania. Całą sytuację zarejestrowały kamery – wideo można zobaczyć poniżej.

Ruchome schody wciągnęły mężczyznę w centrum handlowym! Przerażające zajście w Chinach

Ruchome schody niegdyś uchodziły za atrakcję – choćby w Polsce, gdzie były niezwykle rzadko spotykane. Wraz z postępem technologicznym, ich widok już nikogo nie dziwi. Ludzie przywykli także do korzystania z nich, co o dziwo nie dla każdego jest umiejętnością oczywistą. Wszystko przez to, że wiele osób mających pierwszy raz styczność ze schodami ruchomymi, boi się że te zwyczajnie ich… wciągną. Choć obrazek ten znany jest głownie z kreskówek, a rzadziej filmów – okazało się, że automatyczne schody naprawdę mogą być niebezpieczne. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien starszy mężczyzna z Chin. Gdy wraz ze sklepowym wózkiem wszedł na platformę – ta się zapadła i wciągnęła jego nogi. Na szczęście błyskawicznie z pomocą przybyli świadkowie całego zajścia.

ZOBACZ TAKŻE: WIÓZŁ PSA NA DACHU – SKRAJNIE NIEBEZPIECZNE DLA ZWIERZĘCIA ZACHOWANIE TŁUMACZYŁ TYM, ŻE W POJEŹDZIE NIE BYŁO JUŻ DLA NIEGO MIEJSCA. POLICJĘ POWIADOMILI ŚWIADKOWIE. NIEROZSĄDNY KIEROWCY JEDYNIE UPOMNIANY, W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE – ZOBACZ JE!

Błyskawiczna akcja ratunkowa – uwięziona noga mężczyzny została uwolniona. Nie wiadomo co było przyczyną usterki

Wszystko wyglądało bardzo poważnie. Uszkodzona maszyna stała się śmiertelnie niebezpieczna. Nie wiadomo co tak właściwie się stało, ale w wyniku powstałej w schodach dziury – mężczyzna zwyczajnie do niej wpadł. Następnie działający jeszcze mechanizm, zaczął wciągać go do środka. Dzięki szybkiej reakcji świadków, urządzenie szybko zostało zatrzymane. Zaczęła się też akcja ratunkowa.

Na miejscu po krótkim czasie zjawiły się także służby ratunkowe. Zagraniczne media podają, że uwięzionego w schodach mężczyznę udało się wydostać. Mechanizm sprawił, że w urządzeniu utknęła noga poszkodowanego, ale ostatecznie skończyło się na strachu.

źródło: Liveleak

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.