Otwieramy galerie handlowe! Rząd łagodzi kolejne obostrzenia

rekord zakażeń w polsce

Otwieramy galerie handlowe! Na dzisiejszej konferencji prasowej rządu podano do wiadomości, że łagodzeniu ulegną kolejne obostrzenia. Wszystko będzie mieć jednak miejsce tuż po majówce, aby ludzie rozsądnie podeszli do gospodarowania czasu wolnego. Oprócz galerii, wydano także zgodę na otwarcie przedszkoli i żłobków oraz hoteli i miejsc noclegowych. To samo liczy się muzeów, galerii sztuki i bibliotek. Wszystko jednak pod warunkiem zachowania jak najwyższych standardów dotyczących reżimu sanitarnego.

Otwieramy galerie handlowe! Znane są już nowe wytyczne rządu, kolejne obostrzenia złagodzone

Dziś miała miejsce kolejna już konferencja rządu, na której wystąpił premier Mateusz Morawiecki. Podał on do wiadomości bardzo interesujące i dla wielu – przełomowe wręcz informacje, dotyczące kolejnych etapów łagodzenia obostrzeń. Te w życie wejdą już po majówce – część z nich 4, a część 6 maja. Najważniejsze z przedstawionych punktów to z pewnością otwarcie przedszkoli i żłobków, a także otwarcie galerii handlowych.

Warto jednak przy tym zaznaczyć, że otwarcia te będą przebiegać na specjalnych zasadach. W galeriach handlowych nadal nieczynna będzie część gastronomiczna oraz rekreacyjna. W sklepach obowiązywać będą natomiast znane już wszystkim reguły – mianowicie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni lokalu. Galerie otwarte zostaną 4 maja.

Co do otwarcia przedszkoli i żłobków – tutaj decyzje dotyczące otwarcia będą podejmować organy założycielskie. Placówki ruszyć mogą od 6 maja.

ZOBACZ TAKŻE: RUCHOME SCHODY WCIĄGNĘŁY MĘŻCZYZNĘ W CENTRUM HANDLOWYM! W SIECI POJAWIŁO SIĘ BUDZĄCE ZGROZĘ NAGRANIE – KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Otwarcie muzeów, galerii sztuki, bibliotek. Wrócą także hotele, miejsca noclegowe i rehabilitacja

Mateusz Morawiecki na konferencji przyznał, że udało się w pewnym stopniu zapanować nad wirusem – nie jest to jednak jeszcze pełna kontrola.

Kolejnymi obostrzenia zdjęte zostają wobec wstępu do muzeów, galerii sztuki i bibliotek. To samo tyczy się punktów rehabilitacji. To wszystko w życie wejdzie już 4 maja.

Poza tym znów korzystać będzie można z hoteli i miejsc noclegowych. Warto jednak pamiętać, że nie będzie w nich jeszcze w pełni funkcjonować część restauracyjna.

Dodatkowo nadal obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy oraz trzymania społecznego dystansu. Kolejne łagodzenie obostrzeń może mieć miejsce już za dwa tygodnie.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.