Różowy superksiężyc już lada moment! Kiedy go zobaczymy?

różowy superksiężyc

Różowy superksiężyc już lada moment pojawi się na niebie! To rzadko spotykane i zapierające dech w piersiach zjawisko, obejrzymy już lada moment. Kiedy spodziewać się potężnego księżyca na niebie? O której godzinie najlepiej go obserwować? Tego widoku nie można przegapić!

Różowy superksiężyc już lada moment! Kiedy go zobaczymy? Niesamowite zjawisko, którego nie można przegapić

Potężne księżyce widziane na niebie to zjawiska, które zawsze budzą emocje wśród ludzi. Są one dość rzadko spotykane, jednak gdy już się pojawiają, nie sposób ich nie zauważyć. Zwykle rozświetlają one ciemne niebo i dumnie górują nad terenem, na którym się znajdujemy.

Jak się okazuje, kolejna gigantyczna pełnia czeka nas już wkrótce. Tym razem księżyc w dodatku będzie różowy, co jeszcze bardziej potęguje wrażenia. To nie lada gratka dla miłośników astronomii, ale nie tylko – a to dlatego, że zjawisko można obserwować gołym okiem, bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu.

Kiedy zobaczymy różowy superksiężyc? Wszelkie zapowiedzi mówią, że pojawi się on na niebie już pod koniec trwającego miesiąca. Dokładniej, zjawisko obserwować można w nocy z 26 na 27 kwietnia – mianowicie z poniedziałku na wtorek. Najbardziej intensywne wrażenia doświadczyć można będzie wczesnym rankiem we wtorek. Wtedy też księżyc powinien osiągnąć największe rozmiary. Będzie też o wiele większy i jaśniejszy od tego, który można było zobaczyć w marcu. Wtedy też nasze oczy cieszyła potężna pełnia.

ZOBACZ TAKŻE: OGROMNA METAMORFOZA NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE OWŁOSIONEJ DZIEWCZYNKI! POWODEM ZMIANY OKAZAŁĄ SIĘ MIŁOŚĆ. HISTORIA NICZYM Z FILMU – ZOBACZ ZDJĘCIA!

Wyjątkowy księżyc będzie można zobaczyć jeszcze wcześniej

Różowy superksiężyc na niebie powinien pojawić się już w poniedziałek wieczorem, jednak nie będzie jeszcze on w swojej największej postaci. Tak jak wcześniej wspomniano – tę powinien osiągnąć we wtorek nad ranem, dokładniej o godzinie 5:33.

Podczas obserwacji księżyca warto wiedzieć, że największe wrażenie robi on wtedy, gdy spoglądamy na niego spoza miasta lub z daleka od sztucznego światła (mowa choćby o latarni). Wtedy też można pokusić się o jego dobre ujęcia.

źródło: szczecin.se.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.