Rowki pod kubkami z IKEI – do czego służą? Będziecie zaskoczeni!

rowki pod kubkami z ikei

Rowki pod kubkami z IKEI – do czego służą? Będzie zaskoczeni ich zastosowaniem! Choć nie wszyscy zwracają na to uwagę, rowki rzeczywiście tam występują. Bardziej dociekliwi stworzyli już wiele teorii, do czego tak naprawdę mogą one służyć. Jak się jednak okazuje, prawdziwa jest tylko jedna z nich. Rowki mają naprawdę istotną funkcję i są ważniejsze, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Na czym zatem polega ich tajemnica?

Rowki pod kubkami z IKEI – do czego służą? Będziecie zaskoczeni ich zastosowaniem!

Wiele przedmiotów użytku codziennego wyposażonych jest w interesujące rozwiązania, których nie jesteśmy nawet świadomi. Producenci robią jednak wszystko, aby ich produkty były jak najlepsze i dlatego też stosują w nich bardzo ciekawe i niewidoczne zdawałoby się gołym okiem patenty.

Z pewnością większość z Was trzymała kiedyś w rękach kubek z IKEI. Przedmioty pochodzące z popularnego sklepu są bowiem bardzo często spotykane – czy to w biurach, w pracy, czy nawet w domach. Bardziej spostrzegawczy z pewnością dostrzegli w nich rowki – wyżłobienia, które znajdują się na ich spodzie. Jak się okazuje, nie znalazły się one tam przypadkowo. Choć teorii jest sporo – tylko jedna z nich jest prawdziwa. Która?

ZOBACZ TAKŻE: MILIONERZY – POLKA POLEGŁA NA PIERWSZYM PYTANIU! BŁYSKAWICZNIE POŻEGNAŁA SIĘ Z PROGRAMEM. INTERNAUCI PODZIELENI – RZECZYWIŚCIE OKAZAŁO SIĘ ONO AŻ TAK TRUDNE? „POŚPIECH ZŁYM DORADCOM”. ZNALIŚCIE ODPOWIEDŹ?

Wiele teorii ale tylko jedna prawdziwa. To dlatego na kubach znajdują się charakterystyczne rowki!

Niedrogie, poręczne i ładne kubki z IKEI można znaleźć niemal wszędzie. Jest ich wiele – podobnie jak teorii o omawianych rowkach na spodzie naczynia. Tylko jedna jest jednak prawdziwa.

Internauci długo przypuszczali, że zagłębienie ma wpłynąć na stabilność kubka. Dzięki niemu miałby pewniej trzymać się na powierzchniach – blatach, ławach stołach. To jednak bzdura. W o2.pl czytamy jeszcze, że zdaniem innych – rowek ma pomagać w tym, aby temperatura napoju utrzymywała się na dobrym poziomie. To także jest jednak brednią.

Okazuje się, że wszytko ma dotyczyć zmywarki. Konkretniej rzecz ujmując – rowek ma sprawić, że podczas mycia kubka w zmywarce, woda szybciej z niego spłynie. Dzięki temu nie będziemy musieli dodatkowo wycierać naczynia. Wpadlibyście na to?

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.