Milionerzy: Polka źle odpowiedziała na pierwsze pytanie. Było trudne?

milionerzy polka źle odpowiedziała

Milionerzy: Polka źle odpowiedziała na pierwsze pytanie. Bezprecedensowa sytuacja miała miejsce w niedawno emitowanym odcinku. Kobieta nie znała odpowiedzi na najłatwiejsze wydawałoby się pytanie za 500 złotych. Zdaniem niektórych, nie należało ono jednak to tych najprostszych. Złym doradcą tym razem okazał się pośpiech. Jak brzmiało problematyczne pytanie? Czy znalibyście na nie odpowiedź? Rzeczywiście było zbyt trudne jak na pierwszy z dwunastu stopni w grze o milion złotych?

Milionerzy: Polka źle odpowiedziała na pierwsze pytanie. Było naprawdę tak trudne?

Milionerzy to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich teleturniejów. Uwielbiany przez wielu program emitowany jest na antenie TVN a prowadzącym od lat jest Hubert Urbański. Uczestnicy najpierw muszą wziąć udział w eliminacjach, gdzie oprócz wiedzy liczy się też szybkość. Szczęśliwiec, który okaże się najszybszy, staje do gry o milion. Aby wygrać upragnioną kwotę, należy poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań. Ich stopień trudności przeważnie rośnie z każdym kolejnym. Niestety zdarza się jednak, że zbyt trudny okaże się już pierwszy etap – choć to rzadkość. Tak stało się niedawno.

Jedna z uczestniczek nie zagrzała na długo miejsca w fotelu na przeciw Huberta Urbańskiego. Zdaniem wielu, kobieta po prostu za bardzo się pospieszyła. Przejdźmy jednak do meritum – pytanie brzmiało w sposób następujący:

Potoczna nazwa Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR to: 

  • A. Legiony Dąbrowskiego
  • B. Szeregi Komorowskiego
  • C. Hufce Rydza-Śmigłego
  • D. Armia Andersa

 

Uczestniczka dość szybko zdecydowała się na zaznaczenie odpowiedzi A. Ta jednak okazała się błędna. Która była zatem poprawna?

ZOBACZ TAKŻE: ILE ZARABIA JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI? MOŻECIE BYĆ W SZOKU! SPODZIEWALIŚCIE SIĘ TEGO?

Wiadomo, jaka odpowiedź okazała się poprawna. Znaliście ją?

Wybór uczestniczki okazał się błędny. Poprawną odpowiedzią okazał się wariant D – Armia Andersa. Portal RMF.fm wyjaśnia:

Potoczna nazwa Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR to Armia Andersa, chodziło o oddziały podporządkowane Rządowi RP na emigracji, które powstały po wybuchu wojny III Rzeszy z ZSRR.

W sieci pojawiło się jednak kilka opinii, jakoby takie pytanie jak na pierwsze – było zbyt trudne. Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Czy rzeczywiście Milionerzy powinni zaczynać się od bardziej oczywistych pytań?

źródło: rmf.fm

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.