Rosyjskie służby specjalne na granicy polsko-białoruskiej? Niepokojące doniesienia z ostatniej chwili! [WIDEO]

Rosyjskie służby specjalne

Niepokojące informacje związane z wydarzeniami na granicy polsko-białoruskiej zalewają sieć. Pojawiają się coraz to nowe doniesienia, a wiele z nich budzi ogromny niepokój. Tym razem wyciekły na jaw informacje o rosyjskich służbach specjalnych FSB, którzy zaangażowali się w akcję związaną z nielegalnymi imigrantami. O wszystkim poinformował jako pierwszy portal o2.pl.

Sytuacja na granicy

Ostatnie dni są niezwykle intensywne dla polskich i białoruskich służb. Wszystko z powodu tysięcy nielegalnych imigrantów m.in. z Iraku i Afganistanu, którzy tłumnie szturmują granicę, chcąc ostatecznie znaleźć się w Niemczech. Każdego dnia docierają na granicę kolejni uchodźcy, a wielu z nich zdecydowało się na forsowanie granicy.

ZOBACZ TAKŻE: POLICJA PUBLIKUJE NOCNE NAGRANIE Z OBOZOWISKA NA GRANICY POLSKI I BIAŁORUSI

Do sieci trafiają kolejne niepokojące nagrania, na których widać niszczenie płotów i drutów kolczastych. Wielokrotnie atakowano funkcjonariuszy rzucanymi kamieniami czy pniami drzew.

Rosyjskie służby specjalne na granicy polsko-białoruskiej

Najnowsze doniesienia nie napawają optymizmem. Jak informuje portal o2.pl, na granicy miały pojawić się rosyjskie służby specjalne FSB.

Oficerowie FSB, Rosjanie. Współpracują z białoruską Strażą Graniczną – powiedział informator serwisu o2.pl.

Informator dodał również, że funkcjonariusze FSB, którzy pojawili się na granicy, przybyli na Białoruś już w 2020 roku, tuż po wyborach prezydenckich.

Rosyjskie służby specjalne to efekt przekształcenia Federalnej Służby Kontrwywiadowczej. Obecnie liczy ona nawet do 350 tys. funkcjonariuszy. Oprócz tego formacja posiada również wielu tajnych współpracowników. Ich zadaniem jest ochrona interesów kraju, walka z terroryzmem, walczy z kontrwywiadem i prowadzi działania wywiadowcze poza granicami kraju. Warto dodać, że rosyjskie służby specjalne zajmują się również obroną granic. Przypuszcza się, że FSB może współpracować z grupą działań specjalnych (OSAM) Białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego.

 

 

źródło: o2.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.