Noc na granicy – policja publikuje nowe nagrania z obozowiska migrantów [WIDEO]

noc na granicy

Noc na granicy – policja publikuje nowe nagrania z obozowiska migrantów! W sieci pojawiły się najnowsze materiały z minionej nocy przy granicy Polski i Białorusi. Podkreśla się, że tym razem obyło się bez poważniejszych incydentów. Jednakże, sytuacja nadal jest niebywale napięta. Noc nie przyniosła jednak nowych prób przedarcia się migrantów do Polski. Materiały wideo można zobaczyć w dalszej części tekstu.

Noc na granicy – policja publikuje nowe nagrania z obozowiska migrantów [WIDEO]

Cały kraj w dalszym ciągu żyje niepokojącą sytuacją na granicy Polski z Białorusią, przy której zgromadziły się setki, jak nie tysiące migrantów. Próbują oni przedrzeć się do naszego kraju, pilnowani przez białoruskie służby. Sytuacja najbardziej gorąca była wczorajszego dnia, kiedy to migranci próbowali sforsować granicę. Na publikowanych w sieci nagraniach widać było, jak migranci przecinają płoty ochronne specjalnymi nożycami. Siekierami ścinali natomiast pobliskie drzewa, które także upadały na ogrodzenie, powodując jego zniszczenia.

Noc upłynęła jednak w miarę spokojnie. Jak czytamy w RMF24.pl, nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów. Migranci rozbili spore, prowizoryczne obozowisko i nie podejmowali prób wtargnięcia na teren Polski. Policja opublikowała w sieci nagrania z nocy:

Nad bezpieczeństwem na granicy czuwają także tak zwani „Terytorialsi”. Na swoim Twitterze opublikowali efektowne zdjęcie z miejsca działań obronnych:

ZOBACZ TAKŻE: PRÓBY SFORSOWANIA POLSKIEJ GRANICY! W SIECI POJAWIŁY SIĘ BARDZO MOCNE NAGRANIA, POLSKIE SŁUŻBY PRZYGOTOWANE DOSŁOWNIE NA WSZYSTKO [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki na Twitterze: „Uszczelnienie polskiej granicy to nasz interes narodowy”

Wczorajszy dzień stał także pod znakiem obrad po polskiej stronie. W nich udział brali między innymi Prezydent Andrzej Duda, oraz premier Mateusz Morawiecki. Ten drugi pisał na Twitterze:

Uszczelnienie polskiej granicy to nasz interes narodowy. […] Ale dzisiaj zagrożona jest stabilność i bezpieczeństwo całej UE. Ten hybrydowy atak reżimu Łukaszenki jest wymierzony w nas wszystkich.

Po czym dodał:

Nie damy się zastraszyć i będziemy bronić pokoju w Europie z naszymi partnerami z NATO i UE.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.