Ekspedientka z Żabki tłumaczy nowy sposób na oszustwo – nie dajcie się złapać! [WIDEO]

Sposób na oszustwo

Oszuści i złodzieje regularnie wymyślają nowe sposoby, aby tylko się wzbogacić. Media informują o kolejnych kradzieżach, jednak ten sposób to nowość, którą warto znać. Ekspedientka z Żabki tłumaczy, jak działają oszuści oraz jak przestrzec się przed ewentualnymi szkodami. Koniecznie poznajcie szczegóły!

Ekspedientka z Żabki tłumaczy nowy sposób na oszustwo

Coraz głośniej mówi się o kolejnych pomysłach oszustów, którzy tylko czekają na nieuwagę swoich ofiar. Na liczbę kradzieży jak i sposobów oszukiwania wpłynęła niewątpliwie również pandemia koronawirusa, która sprawiła, że mnóstwo osób straciło pracę.

Media wielokrotnie informowały o sposobach kradzieży jak i znakach, na które warto zwracać uwagę, by uchronić się utratą pieniędzy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.


ZOBACZ TAKŻE: JACEK JAWOREK AKTYWNY W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH? ZAGADKA ROZWIĄZANA! TEGO NIE SPODZIEWAŁ SIĘ NIKT!

Tym razem w sieci zawrzało po filmiku ekspedientki z Żabki, która podzieliła się swoją historią. Całość opublikowała na swoim profilu na TikToku. Dokładnie wyjaśniła, jak działa nowy sposób na oszustwo. Do opowieści dołączyła również nagrania z monitoringu znajdującego się w sklepie.

Z relacji ekspedientki dowiadujemy się, że do sklepu przyszedł klient, który kupił jedynie papierosy za około 14 zł. Mężczyzna chciał zapłacić banknotem o nominale 200 zł, a więc pracownica sięgnęła do kasy, aby wydać mu resztę. Po chwili klient orientuje się, że jednak ma drobniejsze pieniądze w portfelu. W związku z tym proponuje ekspedientce wymianę. Przekazuje jej 50 zł, 20 zł i 4 banknoty o nominale 10 zł, łącznie 110 zł, w zamian chcąc całe 100 zł. Kasjerka orientuje się, że mężczyzna dał 10 zł za dużo, więc zwraca je, po czym klient jednak stwierdza, że dołoży kolejne 100 zł, by otrzymać w zamian banknot 200 zł. W tym momencie podsuwa ekspedientce 100 zł w drobnych, które wcześniej leżały już na ladzie i otrzymuje 200 zł. W efekcie sklep jest stratny 100 zł.

@aleksa.narcyzaUwazajcie!! Przesyłajcie znajomym pracującym na kasach itd żeby wiedzieli o co chodzi ##oszustwo ##oszustwo200zl ##dlaciebie ##dc♬ dźwięk oryginalny – Aleksa.narcyza

Apelujemy o rozwagę!

 

źródło: tiktok.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.