Rosyjskie myśliwce naruszyły polską przestrzeń powietrzną?!

polska przekaże ukrainie

Rosyjskie myśliwce naruszyły polską przestrzeń powietrzną?! Niepokojące doniesienia przekazała włoska armia, gdyż to właśnie ona odpowiada obecnie za bezpieczeństwo krajów NATO pod kątem przestrzeni powietrznej. Cztery myśliwce z Rosji naruszyły polską i szwedzką przestrzeń. Błyskawiczna reakcja włoskich maszyn zmusiła wrogie samoloty do powrotu do Kaliningradu. To już kolejna sytuacja, w której myśliwce Eurofighters muszą reagować na polskim niebie. Rosja zaczyna straszyć?

Rosyjskie myśliwce naruszyły polską przestrzeń powietrzną?! Błyskawiczna akcja włoskich Eurofighters

Niepokojące wieści przekazało włoskie wojsko. Jak się okazuje, polską oraz szwedzką przestrzeń powietrzną naruszyły wojskowe myśliwce z Rosji. W oficjalnym komunikacie armii podano, że było ich cztery. Spotkało się to z błyskawiczną reakcją włoskich myśliwców Eurofighters, które natychmiast poderwano do obrony terytorium NATO. Jak przypomina portal RMF24.pl – obecnie to właśnie włoska armia jest zaangażowana w działania „Air Policing” w naszym kraju. RMF przytacza treść włoskiego komunikatu, który tamtejsze wojsko opublikowało na Twitterze. Napisano tam:

Samoloty wystartowały w celu przechwycenia 4 rosyjskich myśliwców po tym, jak te weszły najpierw w polską, a potem w szwedzką przestrzeń powietrzną zanim zostały zmuszone do powrotu do przestrzeni powietrznej Kaliningradu.

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Murański wyzwany na hitowy pojedynek. To będzie najlepsza walka w historii freak-fightów?

To już kolejny raz, kiedy rosyjskie samoloty naruszają polską przestrzeń powietrzną. Włoskie myśliwce znów skutecznie odstraszyły wrogie maszyny

Warto nadmienić, że to już nie pierwszy raz, kiedy miejsce ma podobna sytuacja. Tym razem nad polską i szwedzką przestrzeń powietrzną wleciały aż cztery myśliwce, ale 30 września włoski Eurofighter też musiał w trybie alarmowym poderwać się do góry. Wszystko przez rosyjski samolot, który wleciał w polską strefę przygraniczną.

Aktualizacja!

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.