Rosyjska gazeta potępiła atak na Ukrainę. W Rosji rozpoczęły się antywojenne protesty – są zatrzymani

Protesty w Rosji

24 lutego 2022 roku rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Jak się okazuje, liberalna gazeta rosyjska o nazwie „Nowaja Gazieta” potępiła atak. „Ta wojna to szaleństwo” – napisali redaktorzy. Ponadto w Rosji rozpoczęły się antywojenne protesty.

Atak Rosji na Ukrainę

Rosyjski atak na Ukrainę wciąż trwa. Armia rosyjskich żołnierzy wtargnęła na teren Ukrainy z obwodów: charkowskiego, czernihowskiego i ługańskiego oraz drogą powietrzną. Ludność została ewakuowana do schronów, a obywatele Ukrainy masowo zaczęli opuszczać swój kraj, kierując się m.in. do Polski. Przestrzeń powietrzną Ukrainy zamknięto. W sieci pojawiają się kolejne wstrząsające nagrania obrazujące skalę ataków.


ZOBACZ TAKŻE: MOMENT WEJŚCIA ROSYJSKIEGO WOJSKA NA UKRAINĘ [WIDEO]

Rosyjska gazeta potępiła atak na Ukrainę

Jak się okazuje, inwazja Rosji na Ukrainę nie jest popierana przez wszystkich obywateli. Liberalna gazeta rosyjska „Nowaja Gazieta” potępiła atak. „Ta wojna to szaleństwo” – napisali redaktorzy. Warto dodać, że redaktorem naczelnym gazety jest Dmitrij Muratow, który za swoją działalność otrzymał w 2021 roku Pokojową Nagrodę Nobla.

Ponadto liczne media informują o protestach antywojennych odbywających się w Rosji. Kevin Rothrock, wydawca niezależnego rosyjskiego portalu śledczego meduza.io potwierdza protesty. Z informacji dowiadujemy się, że łącznie zatrzymano około 50 osób.

Protesty mają miejsce nie tylko na Placu Czerwonym w Moskwie, ale również w Sankt Petersburgu, Jekaterynburgu czy Nowosybirsku.

źródło: twitter.com, polsatnews.pl, o2.pl, onet.pl

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.