Ukrainka studiująca w Polsce wydała ważny apel – w sieci pojawiło się wstrząsające nagranie [WIDEO]

Studentka z Ukrainy

24 lutego w godzinach porannych doszło do ataku Rosji na Ukrainę. W sieci mnożą się sprzeczne informacje, a ilość fake newsów rozprzestrzenianych przez tzw. internetowych trolli wciąż rośnie. Ukrainka studiująca w Polsce nagrała film skupiający się na rzetelności publikowanych informacji. 

Agresja Rosji na Ukrainę

Przewidywania ekspertów dnia 24 lutego 2022 roku stały się faktem. Rosyjskie wojska wkroczyły na teren Ukrainy od strony obwodów: charkowskiego, czernihowskiego i ługańskiego, od strony Białorusi oraz z powietrza. W Kijowie po raz kolejny zawyły syreny sygnalizujące ataki, a także apel do obywateli, by udali się do schronów. Przestrzeń powietrzną Ukrainy zamknięto.

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE PRZEMÓWIENIE PUTINA: „KTOKOLWIEK PRÓBUJE NAM PRZESZKADZAĆ…”

Ukrainka studiująca w Polsce wydała ważny apel

O ataku Rosji na Ukrainę rozpisują się media z całego świata. Zarówno w sieci jak i w telewizji pojawiają się nowe doniesienia związane z sytuacją panującą u naszych wschodnich sąsiadów. Nie da się ukryć, że fakt ten wykorzystują tzw. internetowi trolle, którzy szerzą dezinformację oraz publikują sprzeczne z prawdą doniesienia. W związku z aktywnie działającą rosyjską propagandą, jedna z Ukrainek studiująca w Polsce wydała apel w sprawie. Nagrała wstrząsający i przepełniony emocjami apel, dotyczący ataku Rosji na Ukrainę.

„Jestem Veronika Matush. Jestem studentką UMK, pochodzę z lwowskiego obwodu. Wszyscy się boimy, nie wiemy, co powinniśmy zrobić. Chcę, abyście byli świadomi, że to Rosja zaatakowała Ukrainę. Jeśli to teraz widzi jakiś obywatel Rosji, proszę o udostępnienie prawdy. Ukraina sama nie mogła siebie zaatakować. Atak nastąpił ze wschodu, północy, południa i powietrza” – powiedziała ze łzami w oczach studentka.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej:

W tym trudnym czasie warto zwrócić szczególną uwagę na rzetelność pojawiających się informacji.

 

źródło: Facebook Katedry Komunikacji, Mediów i Dziennikarstwa, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.